Cem Boyner’den açıklama

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’in, Benetton Giyim A.Ş.’nin yüzde 50 hissesinin İtalyan Bennetton Group Spa’ya satılmasıyla ilgili olarak basından gelen sorular üzerine açıklama yaptı.

20.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’in, Benetton Giyim A.Ş.’nin yüzde 50 hissesinin İtalyan Bennetton Group Spa’ya satılmasıyla ilgili olarak basından gelen sorular üzerine yaptığı açıklama:

"Boyner Holding’in, Benetton Giyim A.Ş.’de bulunan yüzde 50 hissesini, İtalyan Benetton Group Spa’ya devretme kararı; her iki şirketin, kurumsal gelişme stratejilerini ve ileriye dönük planlarını yeniden kurguladığı bir dönemde alındı.
 
Boyner Grubu; YKM’nin satın alınması, kendi markalarına yatırım yapma tercihi ve kontrolü tümüyle kendinde olmayan Giyim Perakendeciliği ve Mağazacılık işlerinden zaman içerisinde çıkma isteği nedeniyle bu kararı aldı. Benetton Spa ise Türkiye’yle aynı yapıda faaliyet gösteren Almanya gibi ortaklıkları sona erdirerek, kendi şirketlerinin hisselerini geri toplamak üzere harekete geçti. Aynı zamana denk gelen bu talep ve beklentiler sonucunda, satış işlemi gerçekleştirildi.
 
Türkiye pazarına girdiği 1985 yılından bu yana birlikte çok başarılı ve verimli bir işbirliğine imza attığımız, daha sonra ortağı olmaktan gurur duyduğumuz Benetton Group Spa’yla yakın ilişkilerimizin her zaman devam edeceğini bildirir, kendilerine teşekkürlerimizi sunarız."
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.