Carlsberg yeni global stratejisini açıkladı

Carlsberg pazarlama stratejisini gözden geçirerek, yeniden düzenliyor. Carlsberg, yeni stratejisiyle, marka mirasına ve markanın “özüne” vurgu yaparak genç kuşağı yakalamaya çalışıyor.

06.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Carlsberg pazarlama stratejisini gözden geçirerek, yeniden düzenliyor. Carlsberg, yeni stratejisiyle, marka mirasına ve markanın “özüne” vurgu yapıyor.

Danimarkalı bira markası Carlsberg şişenin tasarımını, görsel kimliğini yeniliyor ve bu değişiklikleri duyurmak için 140 pazarda yayınlanacak yeni bir reklam kampanyası başlatıyor.

Yeni reklam kampanyasında Carlsberg ile “aktif, maceracı genç kuşak” arasında bağ kurmayı hedefleyen markanın yeni mottosu “Buna bir Carlsberg yakışır”

Carlsberg’in uzun süredir kullandığı “Büyük ihtimalle dünyanın en iyi birası” sloganı bira kutularında ve şişelerinde yer almaya devam edecek.

Global kampanya öncesi Carlsberg logosunda da çok küçük değişiklikler yapıldı. Danish Royal crown sembolü sadeleştirilerek, markanın kullandığı yeşil ve altın rengi daha güçlü hale getirildi.

Copenhag’daki Carlsberg Müzesinde açıklama yapan Jorgen Bulh Rassmussen, 2015 yılında markanın karını en az iki katına çıkarmayı hedeflediklerini belirtti ve ekledi: “Global konumlandırma ve tanıtımla şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz en büyük kampanyayı başlatıyoruz. Markanın ikonik bir statüsü olmasını istiyoruz.”

Carlsberg global satış, ve pazarlama müdürü Khalil Younes konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Carlsberg harika bir marka. Şu an sergilediğinden çok daha büyük bir potansiyele sahip. Bu global kampanya ile Carlsberg’i bir üst seviyeye ulaştırmayı hedefliyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.