Capitol’e yeni kurumsal kimlik

Halkla İlişkiler ve iletişim danışmanlığı alanında 17. yılını tamamlayan Capitol Halkla İlişkiler...

03.06.2009 - 18:09 | MediaCat

Halkla İlişkiler ve iletişim danışmanlığı alanında 17. yılını tamamlayan Capitol Halkla İlişkiler, Türkiye’deki faaliyetlerini “Capitol Ogilvy Public Relations” adıyla yürütecek.

1992 yılında Aytül Özkan Ve Leyla Nikravan tarafından kurulan Capitol Halkla İlişkiler, güçlü bir yerel marka olarak elde ettiği başarı sonucunda 1998 yılında dünyanın güçlü PR ajanslarından Burson-Marsteller’in Türkiye temsilciliğini alarak, 2000 yılında da tümüyle WPP Group plc. bünyesine katılarak, Türkiye’de yüzde 100’ü çok uluslu bir firma tarafından satın alınan ilk halkla ilişkiler şirketi oldu.

Yaklaşık 10 yıldır 2 büyük uluslararası network olan Burson-Marsteller ve Ogilvy PR’ı temsil eden Capitol Halkla İlişkiler, WPP bünyesindeki bu 2 markanın ayrılması kararıyla, 1 Haziran 2009 tarihi itibariyle sadece Ogilvy Public Relations Worldwide’ın Türkiye ofisi olarak hizmet vermeye başladı.

Türkiye iletişim sektörünün çokuluslu yerel markası Capitol Ogilvy Public Relations bilgi birikimini dünyadaki 70’e yakın Ogilvy PR ofisi ve Ogilvy şemsiyesi altında çeşitli disiplinlerde hizmet veren ekiplerle işbirliğiyle geliştirerek, ülkemizin ve dünyanın önde gelen markalarına 360 Derece Marka Hamiliği yaklaşımıyla iletişim desteği sağlamaya devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak Capitol Halkla İlişkiler’in kurucu ortağı olan ve bugün Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Aytül Özkan, “Halkla ilişkiler, iletişim disiplinleri arasında lokal temsili ve gücü en etkin olanıdır. Biz Burson-Marsteller ile 10 yıl süren başarılı iş ortaklğımızdan çok gurur duyuyoruz. Ancak bünyesinde bulunduğumuz yönetim açısından, son yıllarda fiziki olarak Ogilvy çatısı altında faaliyet gösteren Capitol Halkla İlişkiler’in Ogilvy PR olarak devamı doğru bir iş kararıydı. Bunun yanı sıra Burson-Marsteller ortaklığının rakibimiz olduğu kadar, güçlü bir sektör dostumuz olan Zarakol’a geçmesinden de mutluluk duyuyorum.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.