Canon Türkiye yazıcı pazarında lider

Canon, lazer çok fonksiyonlu ürünler segmentinde yılın son çeyreğinde elde ettiği %22’lik pazar payıyla liderlik koltuğuna oturdu...

09.03.2009 - 16:34 | MediaCat

Görüntüleme ve baskı teknolojileri konusunda dünya lideri Canon, lazer çok fonksiyonlu ürünler segmentinde yılın son çeyreğinde elde ettiği %22’lik pazar payıyla liderlik koltuğuna oturdu. Canon’un inkjet ve lazer tek fonksiyonlu ürünlerdeki satış adedi ise 2007 yılı son çeyreğine oranla 3 katına çıktı.

İstanbul’da gerçekleştirilen Ana Dağıtıcılar Genel Değerlendirme Toplantısı’nda Canon’un anahtar pazar olarak gördüğü Türkiye’de büyüme hedefini sürdürdüğü vurgulandı.

Türkiye’de 2008 yılı son çeyreğinde pazar lideri olan Canon, 2009 yılının ilk Ana Dağıtıcılar Genel Değerlendirme toplantısını İstanbul’da düzenledi. Toplantı kapsamında 2008 yılını değerlendiren ve 2009 planları hakkında bilgi veren Canon Eurasia, 2008 yılı son çeyreğine ait pazar payı verilerini açıkladı.

Bilişim ve Telekom alanında en saygın araştırma şirketlerinden olan IDC (International Data Corporation) verilerine göre 2008 yılının son çeyreğinde inkjet tek fonksiyonlu yazıcılarda %70 pazar payı ile geçen yılın aynı dönemine kıyasla satış adedini 3 katına çıkaran Canon, lazer tek fonksiyonlu ürünlerde de aynı başarıyı yakaladı. Canon Türkiye, lazer çok fonksiyonlu ürünlerde ise son çeyrekte %22’lik pazar payı lider konuma yükseldi. Toplam yazıcı pazarı adetsel anlamda 2008 yılında 2007’ye göre gerilerken, Canon tüm ürün gruplarında iki kat büyüme gösterdi.

Toplantıda, Canon’un gelişmekte olduğu anahtar pazarlardan biri olan Türkiye’de, dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize rağmen yatırım yapmayı sürdüreceği vurgulandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.