Cannes Lions’a göre filme yeni bir soluk getiren 12 kampanya

Film Lions Grand Prix ve altın kazananları…

03.07.2015 - 14:49 | Ozan Mert

Bu yıl Cannes Lions’ın film kategorisi Film Lions’ta yarışan 3070 işten iki tanesi eve büyük ödülle döndü. Grey Worldwide Global CCO’su ve Film Lions Jüri Başkanı Tor Myhren, yapılan basın açıklamasında jüri olarak Cannes’ın bu en eski kategorisinde “çok yeni bir şeyi” ödüllendirmek üzere yola çıktıklarını belirtmişti.

Grand Prix kazananların ilki Brezilyalı F/Nazca Saatchi & Saatchi’nin Leica’nın 100’üncü yılı için hazırladığı “100” isimli çalışma. 2 dakikalık reklam filmi tarihe mal olmuş 35 ikonik fotoğrafın mizansenini pürüzsüz geçişlerle yeniden canlandırıyor. Myhren neredeyse oy birliği ile ödüllendirilen başvurunun mükemmel bir filmcilik, benzersiz ve çarpıcı bir görsel hikâye anlatımı, inanılmaz bir metin ve en önemlisi, cep telefonları tarafından tehdit edilen bir kategori ve markayı inanılmaz seksi göstermesi gibi erdemlerinden ötürü Grand Prix kazandığını söylüyor.

Öteki büyük ödülü kazanan Geico yayın öncesi filmi içinse Myhren The Martin Agency’nin bütün kuralları yıktığını ve jüriye medyaya nasıl yeni bir gözle bakılabileceğini gösterdiğini anlattı.

Film kategorisinde bu yıl Grand Prix’lerin yanı sıra tane de Altın Aslan var. İşte Cannes Lions’a göre yılın en iyi reklam filmleri…

100, Leica Gallery Sao Paulo (F/Nazca Saatchi & Saatchi)

[vimeo]https://vimeo.com/131962549[/vimeo]

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.