Marka Okulu ilk mezunlarını gururla uğurladı

Öğretim görevlilerinden diplomalarını alan öğrenciler yüksek lisans programını başarıyla tamamladılar.

03.07.2015 - 16:07 | MediaCat

2006 yılında eğitim serüvenine başlayan İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı, 2013 yılında MediaCat işbirliği ile Marka Okulu üst kimliğini taşıyacak şekilde kapsamlı bir dönüşüm geçirdi. Pazarlama ve pazarlama iletişimi alanında endüstri ve akademinin buluştuğu, teori ile pratiğin dengeli bir şekilde harmanlandığı profesyonel gelişim ortamı sunan Marka Okulu, 2014-2015 akademik yılında ilk mezunlarını vererek 58 öğrencisi mezuniyet töreniyle uğurladı.

Marka Okulu mezunları Marka Okulu’nda geride bıraktıkları eğitim döneminde aralarında Faber Castell, Tadelle, Lera Fresca gibi markaları da içeren birçok markanın yönetim ekibi ile biraraya gelerek, gerçek ve güncel sorunsallarla mücadele etme imkanı buldular. Farklı sektörlerden vakalar üzerinde çalışarak medya planlamadan, dijital stratejilere, içgörü araştırmalarından, imaj çalışmalarına kadar birçok farklı uğraşı barındıran projeler üreten Marka Okulu öğrencileri eğitim dönemleri süresince Al Ries, David Aaker, Robert Kozinets, Jeff Jarvis gibi dünyaca ünlü pazarlama guruları ile bir araya geldiler.

Santralistanbul kampüsünde düzenlenen mezuniyet töreninde öğretim görevlilerinden diplomalarını alan ilk mezunlar keplerini atarak Marka Okulu Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’nı başarıyla tamamladılar.