Cannes festivali başladı: Starcom, DDB ve Concept kısa listelerde

Bu yıl 54.’sü düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Reklamcılık Festivali dün (17 Haziran) başladı. İlk gün açıklanan kısa listelerde Türkiye’den katılan 5 iş kısa listelerde yer almayı başardı.

18.06.2007 - 13:53 | MediaCat

Bu yıl 54.’sü düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Reklamcılık Festivali dün (17 Haziran) başladı. İlk gün açıklanan kısa listelerde Türkiye’den katılan 5 iş kısa listelerde yer almayı başardı.

Medya kategorisinde Starcom MediaVest Procter & Gamble’ın Pentene şampuanı için yaptığı medya planlama çalışmasıyla finalistler arasında yer alırken, Outdoor kategorisinde DDB&Co. Şok Ucuzluk Marketleri için yaptığı reklamla kısa listeye girmeyi başardı.

DDB&Co.’nun bir kısa liste başarısı ise Basın kategorisinde. Bu kategoride ajansın Ceres Türkiye için yaptığı iki basın çalışması kısa listede yer almaya uygun bulundu.

Türkiye’den bir diğer finalist ise Concept. Ajans, İpek Darga Yoga Center için yaptığı reklamla Outdoor kategorisinin finalistleri arasında yer almaya hak kazandı.

Festivalde Doğrudan pazarlama ve Promosyon kategorilerinin ödülleri bugün (18 Haziran), Radyo, Medya ve Outdoor kategorilerinin ödülleri yarın (19 Haziran), Basın ve Siber kategorilerinin ödülleri ise Çarşamba (20 Haziran) günü dağıtılacak.

Festivalin en eski ve en önemli kategorisi olan Film’in kısa listesi Çarşamba (20 Haziran) günü açıklanacak, bu kategorinin ödülleri ve Titanyum özel ödülü ise Cumartesi (23 Haziran) günü yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Bu yılki festival bu törenin ardından sona erecek.

FESTİVALİN YILDIZLARI

Bu yıl Cannes Lions her yıl olduğu gibi birçok önemli ismi ağırlayacak. Bunlardan biri ‘Uygunsuz Gerçek’ filmiyle büyük bir yankı uyandıran, dünyada çevre konusundaki ilginin artmasına önemli bir katkıda bulunan eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore. Gore, geçtiğimiz günlerde İstanbul’u da ziyaret etmişti.

Bu yılki festivalin önemli konuklarından bir diğeri İngiliz futbolunun efsanevi ismi Bobby Charlton. Charlton, dünyanın en değerli futbol markalarından biri, belki de birincisi olan Manchester United’ın başarısını anlatmak üzere düzenlenen ‘Efsanevi Bir Markanın Geleceğini Yaratmak’ başlıklı oturumda söz alacak.

Festivale reklamcılar ve reklamverenler tarafından da birçok önemli isim katılacak. BBDO’dan Andrew Robertson, Goodby Silverstein & Partners’tan Jeff Goodby, droga5’dan David Droga ve Wunderman’dan Daniel Morel, reklam dünyasının bu yılki festivale katılan yıldızlarının birkaçı.

Festivale başta Procter & Gamble, Unilever, American Express, Vodafone, Coca-Cola, Honda ve Nokia gibi dünyanın en büyük reklamverenlerinin temsilcileri de iştirak ediyor. Reklamverenler tarafından en çok ilgi çeken isim ise Procter & Gamble’ın global pazarlama şefi Jim Stengel.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.