MediaCat

Çalınmaya değer bir reklam fikri

Aralık ayında yayınlanmaya başlayan Renault’nun reklamı İtalya’da tartışma yaratmıştı.

Çalınmaya değer bir reklam fikri

Aralık ayında yayınlanmaya başlayan Renault’nun reklamı İtalya’da tartışma yaratmıştı.

Tartışma yaratan reklamın ajansı Publicis Milan, reklam filmini "biz orjinal, eğlenceli ve bayağı olmayan bir reklam yarattık" diye savunmuştu. Reklam iki güzel kadının birbirleriyle flörtleşmesiyle başlıyordu. Lezbiyen bir ilişkiye doğru gidiliyor gibi görünen reklamın sonunda bir kadının amacının farklı olduğu ortaya çıkıyor.

Reklamın bayağılığı veya eğlenceli olup olmadığı tartışılabilir fakat çok orjinal olmadığı ortaya çıktı. 2006 yılında İsrail merkezli ajans Reuveni Pridan çok benzer bir reklamı Castro için hazırlamış. Eski reklam filminde kadınlar arasındaki flört biraz daha uzun sürüyor ve reklam sonunda sadece bir elbise çalınıyor. Reklamın yeni halinde ise hem elbise hem de ona uygun araba çalınıyor. Fakat iki reklamın da aynı hikayeden yola çıkarak yaratıldığı açıkça görülüyor.

İki reklamın benzerliği ile ilgili Publicis Worldwide, adweek dergisine bir açıklama yapacağını bildirmiş. Fakat henüz resmi bir açıklama yapılmamış.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.