Yaratıcıların, Cannes Lions kazanan tahminleri

Japonya, Hindistan ve Arjantin'den yaratıcılar kendi Cannes Lions favorilerini seçti.

17.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Japonya, Hindistan ve Arjantin’den yaratıcılar kendi Cannes Lions favorilerini seçti.

Bu yıl yaratıcıların Cannes Lions Festivali’nde iki açık favorisi var: Old Spice Responses video kampanyası ve Nike’ın Write the Future (Geleceği yaz) kampanyası. Bu iki kampanyayı da Wieden & Kennedy hazırladı.

Old Spice

Yaratıcı direktörler Mariano Serkin and Maxi Itzkoff, Adage için Cannes Lions favorilerini belirledi. Favorilerinin ‘şüphesiz’ Arcade Fire markası için hazırlanan "The Wilderness Downtown" kampanyası olduğunu belirten Serkin ve Itzkoff, kampanyanın yenilikçi, süprizli, basit ve en önemlisi bağlantı kurmayı başaran bir kampanya olduğunu dile getiriyorlar.

The Wilderness Downtown

Serkin ve Itzkoff; sosyal medyada ise M&M’nin "Find Red" (Kırmızıyı bul) kampanyasını beğendiklerini belirtiyorlar.

Find Red

Tokyo merkezli Party’nin hem kurucusu hem de yaratıcı direktörü olan Masashi Kawamura’nın favorileri ise "Old Spice Responses," "Uniqlo Lucky Line," ve Nike "Write the Future."

 "Write the Future"

Kawamura, Old Spice reklam yaratıcılarının teknolojiyi eğlenceli bir araç olarak çok iyi kullanmayı başardıklarını söylüyor. Kawamura, Japonya’da ise favorisinin "Uniqlo Lucky Line" olduğunu belirtiyor.

Uniqlo Lucky Line

Hindistanlı Raj Kamble’da "Old Spice" kampanyasının sosyal medyada çok etkili olduğunu düşündüğünü belirtiyor. Kamble Procter & Gamble ile daha önce çalıştığını ve ajansın markayı bu denli geleneksel olmayan bir kampanyaya inandırmasının bile büyük bir başarı olduğunu da ekliyor. Kamble’nin diğer favorileri ise "Nike Write the Future" , "Jay-Z’s Decoded" , Volkswagen’s "The Force"

The Force

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.