Çalık Grubu’na verilen süre 21 Nisan’da doluyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) açtığı Sabah ve ATV'nin satışına ilişkin

14.04.2008 - 09:47 | MediaCat

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) açtığı Sabah ve ATV’nin satışına ilişkin ihaleyi kazanan Çalık Grubu’nun herhangi bir erteleme talebinin olmadığı belirtildi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Sabah ve ATV’nin satışıyla ilgili olarak, “Devrin gecikmesi veya Çalık Grubu’nun erteleme talebi gibi durumlar söz konusu değil.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek’in soru önergesini, TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün bilgi notuyla cevaplayan Ekren, ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün, 1 milyar 100 milyon dolara, Turkuaz Radyo ve Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık AŞ’ye satıldığını hatırlattı. İhalenin, Fon Kurulu tarafından 21 Şubat 2008 tarihinde onaylandığını ve ihale alıcısına, ihale bedelinin ödenmesi için 60 günlük süre verdiğini belirten Ekren, “İhale bedelinin tahsilinin akabinde, atv-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihale alıcısına devir ve teslim edilecektir.” dedi. Çalık Grubu’na verilen süre 21 Nisan 2008’de doluyor. “Devrin gecikmesi veya Çalık Grubu’nun erteleme talebi gibi durumlar söz konusu değildir. İhale bedelinin ödeme şekli ve süresi ihale şartnamesi hükümlerine uygun olarak gerçekleştirilmiştir.” diyen Ekren, “Temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimleri Fon tarafından devralınan şirketlerin tüzel kişilikleri ve olağan ticari ve sektörel faaliyetleri devam etmekte olup, Fon tarafından bu şirketlere atanan yönetim kurulları, şirketlerin mutat faaliyetlerini, ticari kurallara uygun olarak ve basiretli tacir anlayışı ile devam ettirmekle görevlidirler.” diye konuştu.

Her iki yayın kuruluşundan yazarların ayrılması, görev değişiklikleri ve yeni yazarların görevlendirilmesinin TMSF’nin tasarrufları ile ilgili işlemler olmadığını söyleyen Ekren, bu durumun şirket yöneticilerinin sektörel faaliyetleriyle ilgili doğal idari tasarruflar olduğunu bildirdi.

Kaynak: Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.