Cacharel, 9 ülkede Aydınlı Grup’un oldu

Aydınlı Grup, ana lisansörlüğünü yürüttüğü 28 ülkenin 9’unda Cacharel’in erkek giyim marka haklarının...

17.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Aydınlı Grup, ana lisansörlüğünü yürüttüğü 28 ülkenin 9’unda Cacharel’in erkek giyim marka haklarının sahibi oldu. Cacharel’in kurucusu ve Dünya Başkanı Jean Bousquet, “15 yıla yakın süredir yürüttüğümüz başarılı iş ortaklığımızın sonucu olarak 9 ülkede Cacharel’in tüm erkek giyim marka haklarını Aydınlı Grup’a devrediyoruz” dedi. Aydınlı Grup Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Said Kavurmacı da “Türkiye, Rusya, Ukrayna, İran, Irak, Suriye, Kazakistan, Azerbaycan ve Lübnan’da Cacharel’in sahibi artık biziz. Marka haklarını satın aldığımız bu ülkelere hızla yatırımlar yaparak Cacharel’i büyütürken Aydınlı olarak da büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Cacharel ile Aydınlı Grup arasındaki yeni iş ortaklığını duyurmak üzere düzenlenen toplantıya katılan markanın kurucusu ve Dünya Başkanı Jean Bousquet, Aydınlı Grup’un 15 yıla yakın süredir Cacharel’in dünyadaki en büyük erkek giyim lisansörü olduğunu kaydetti. Aydınlı ile başarılı ve sorunsuz bir iş ortaklığı yürüttüklerinin altını çizen Bousquet, “Cacharel bugün 50’yi aşkın ülkede tüketicilerle buluşuyor. Markamızın dünyada iki büyük hazır giyim lisansörü var; kadın grubunda İtalyan Aeffe, erkek grubunda ise 28 ülkede Aydınlı Grup’la çalışıyoruz. Bugün Aydınlı Grup’la örnek iş ortaklığımızı bir adım daha öteye taşıyor ve erkek hazır giyimi alanında markanın tüm haklarını 9 ülkede Aydınlı’ya devrediyoruz. Bu anlaşmanın hem Cacharel’i hem de Aydınlı’yı büyüteceğine yürekten inanıyorum” dedi.

“Uluslararası markalarla ortaklık ve satın almalar artmalı”
Aydınlı Grup Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Said Kavurmacı da Cacharel’in ana lisansörlüğünü yürüttükleri 28 ülkenin 9’unda markanın tüm haklarını satın almaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Marka oluşturmanın öneminin büyük olduğunu kaydeden Kavurmacı, şunları söyledi:

“Aydınlı Grup olarak yerel bir marka oluşturup dünyada tanıtmak için harcayacağımız çaba yerine, dünya çapında bilinen çok önemli moda markalarıyla işbirliği yaparak ilerleme yolunu tercih etmiştik. Bu tercihimizde gösterdiğimiz temsil başarısının sonucunda bugünkü anlaşmayı imzalamış olmak bize grubumuz ve ülkemiz adına çok büyük bir mutluluk verdiği gibi, çok da önemli bir sorumluluk yüklüyor. Koç Grubu’nun Grundig’le, Ülker Grubu’nun Godiva ile açtığı bu yola biz de Cacharel markasıyla moda sektöründen katılmanın heyecanını yaşıyoruz. Dileğimiz, bu tür uluslararası markalarla ortaklık ve satın almaların sayısının artması ve dünya markalar liginde önemli dünya markalarına sahip Türk şirketlerin sayısının çoğalması.”

“Cacharel ile 5 yıl içinde yurtiçi ve yurtdışında 100 mağazaya ulaşacağız”
Aydınlı Grup olarak yurtiçinde ve yurtdışında toplam 44 Cacharel mağazasına sahip olduklarını ifade eden Kavurmacı, “Yurtiçinde 20, yurtdışında 24 mağazamız var. Marka haklarını satın aldığımız bu ülkelere hızla yatırımlar yapacağız. Yakın çevreleri, komşu ülkeleri sınırlarımız içine katarak ilerleyeceğiz. Amacımız, bu yeni bölgelerde büyük çaplı firmalarla işbirliği yaparak mağazalar açmak. Kendimize ait mağazalar için Türkiye, Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Romanya’da yatırımlar yapacağız. Rusya pazarını çok önemsiyoruz; bu ülkedeki mağaza sayımızı daha da artıracağız. Rusya’da şu anda 10 mağazamız var; ülkedeki tüm yeni AVM projelerini takip ediyoruz. 5 yıl içinde Rusya’daki Cacharel mağazalarımızın sayısını 40’a, toplam yurtdışındaki Cacharel mağazalarımızın sayısını da 60’a çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Cacharel’i yurtdışında büyütürken Türkiye’deki yatırımlarına da hız vereceklerini dile getiren Kavurmacı, “2011’de Türkiye’de 6 yeni mağaza daha açmayı planlıyoruz. Amacımız, markanın yeni baş tasarımcısı Uwe Hessel ile modada öncü rolümüzü daha da güçlendirecek yepyeni stiliyle Cacharel’i buluşturduğumuz müşterilerimizin sayısını hızla artırmak. 5 yıllık hedefimiz, Türkiye genelinde 40 Cacharel mağazasına ulaşmak” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.