Yılın adamı Zuckerberg

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg Time tarafından 2010 yılının insanı seçildi...

16.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg Time tarafından 2010 yılının insanı seçildi. Time dergisi 2010 için ‘Yılın Adamı’ ödülünü  popüler sosyal paylaşım ağı Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e verdi. Derginin yazı işleri müdürü Richard Stengel, seçimlerini NBC televizyonunda yayımlanan ‘Today’ programında açıkladı.

Derginin seçim öncesinde yaptığı oylamada en yüksek oyu WikiLeaks’i kurucusu Julian Assange ve Başbakan Tayyip Erdoğan almıştı. En yüksek oyu almamasına rağmen, Time dergisnin seçici kurulu ‘Yılın Adamı’ ödülünü Zuckerberg’e verdi. Okuyucuların yaptığı oylamada Assange 382 bin 24, Tayyip Erdoğan 233 bin 639, Lady Gaga ise 146 bin 378 oy aldı. 18 bin 353 oy alan Zuckerberg, okuyucu oylamasında ancak 10’uncu sırada yer alabildi.

Time’ın internet sitesinde, Julian Assange ile ABD’nin yeni siyasal oluşumu Çay Partisi, Afganistan Devlet Başkanı Hamit Karzai ve Şilili madencilerin de finalde yer aldıkları duyuruldu.

Geçen yıl ödülü ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke’ye verilmişti. Daha önce bu ödülü ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin almıştı.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.