Burger King global CMO’su istifa etti

Burger King global pazarlama başkanı Russ Klein, tamamen kişisel nedenlerden dolayı görevinden istifa ettiğini duyurdu...

11.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Burger King global pazarlama başkanı Russ Klein, tamamen kişisel nedenlerden dolayı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Burger King’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika divizyonunun başında olan Peter Robinson, Russ Klein’ın yerine uygun birinin atanmasına kadar geçici olarak global pazarlama başkanlığı görevini de yürütecek.

Russ KleinBurger King CEO’su John Chidsey yaptığı açıklamada, Russ Klein’ın global takımda çok değerli bir üye olduğunu ve bugüne kadar Klein’ın yöneticilik ve pazarlama liderliğinin kendileri için bir anahtar görevi göreceğini söyledi. Chidsey ‘Geçtiğimiz altı yıl boyunca kendisi satışlarımızı büyük oranda artırdı’ dedi.

Russ Klein’ın geçici olarak yerini devralan Peter Robinson, yaklaşık olarak 3 yıldır Burger King’de global bir takımın üyesi ve 30 yıldır Frito-Lay, Kraft ve Procter & Gamble gibi şirketlerde büyük tecrübelere sahip.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.