Burger King Fransa’dan Karantina Whopper tarifi

Marka, Whopper'sız kalmak istemeyenlere yardım etme niyetinde.

31.03.2020 - 11:21 | Sencer Uçar

Burger King Fransa’dan Karantina Whopper tarifi

Coronavirus salgını nedeniyle restoran faaliyetlerini durduran Burger King Fransa, Whopper lezzetinden mahrum kalmak istemeyen müşterilerinin evde kendi Whopper’larını hazırlayabilmeleri için kolları sıvadı.

Buzzman Paris imzalı Karantina Whopper kampanyasında marka, sosyal medya paylaşımları aracılığıyla, evde Burger King lezzetleri hazırlamak için hangi malzemelerin kullanılacağını sıralıyor.

Reklamın aldığı olumlu tepkilerden memnuniyet duyan Burger King Global CMO’su Fernanda Machado, kriz dönemlerinde markaların değer esaslı yol izlemeleri gerektiğinin önemini vurguluyor. “Markalar reklamlara yüklenmeden önce  harekete geçmeli” diyen Machado, markalar arasında, hayata geçirdikleri somut eylemlerle insanlara yardımcı olan güzel örnekler olduğunu ve bu gibi zamanlarda hepimizin yardıma ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Burger King Fransa daha önce sosyal medya üzerinden Home of the Whopper (Whopper’ın Adresi/Evi) sloganını küçük bir müdahaleyle Stay Home’a (Evde Kal) çevirmiş ve evde kalma çağrısında bulunmuştu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Burger King Fransa
  • Reklam Ajansı: Buzzman Paris
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.