Burçak Günsev hakkında bilmediğiniz 6 şey

Burçak Günsev hakkında bilmediğiniz 6 şey

Giysileri ve karakteriyle rengarenk birine, Burçak Günsev'e kulak veriyoruz.

03.03.2017 - 10:43 | Tuğba Özögretmen

Reklamcıların gizli özelliklerini kendilerinden dinlediğimiz seride sıra Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev’de.

Serinin önceki duraklarına göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar ve Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram‘ın bilinmeyenlerine alalım.

1. Rüküşüm.

Tarz falan değil, bildiğin rüküşüm aslında… Küçüklüğümden beri acayip kombinler yapıp, “bunlar birlikte çok iyi oldu” diyerek sokağa çıkarım. En yakın arkadaşlarım yıllarca dalga geçti. Ömrüm onları, renkli giyinişimin aslında bir mantığı olduğuna inandırmakla geçti.

Sarı çanta, mor kazak ve kırmızı bir pantolon giyip çok mutlu olabiliyorum. Bu sıralar biraz gotik ya da Ottoman punk gibi kelimelerin arkasına sığınarak yaşıyorum. Siyah giyinince çok tepki almadığımı keşfettim. Bu sebeple bolca siyah kıyafet aldım, yani eskisine oranla uslandım da denebilir.

Burçak Günsev hakkında bilmediğiniz 6 şey

2. Disleksiyim.

Disleksi olduğumu çok geç keşfettim ama bu yaşa kadar idare ettiğime göre bundan sonrasına da mutlu bir şekilde devam edebilirim diye düşünüyorum.

Üniversitede Beautiful Mind filmindeki gibi bir odam vardı, her yerde minik not kağıtları… Uzun yazı okuyamam, kitap da okuyamam hatta mümkünse çevremdekiler bana özet bilgi verirler.

3. Evin üçüncü çocuğu Boris.

Doğduğumdan beri evimizde kedi yada köpek hiç eksik olmadı hatta sayıları da hiç azalmadı, çoğaldı. Uzun süre aile doktorumuz sandığım kişi veterinerimizdi. (Bknz. Annem ateşim çıkınca veterineri arayıp haber verdi.) Evimizde havlamasa oyuncak sanabileceğiniz Boris’imiz ve 12 adet balığımız var.

Burçak Günsev hakkında bilmediğiniz 6 şey

4. Gözlük güzel şey.

Gözlerim bozuk, inanılmaz değil ama bozuk… Aslında doktoruma göre hep takmam lazım. Ben bunun biraz keyif tarafındayım yine de. Bir sürü gözlüğüm var; gri, siyah, beyaz, renkli, kemikli, metal çerçeve gözlükler. Kıyafetime göre yada ruh halime göre bile değiştiriyorum. Özel bir çerçeveye denk gelirsem diye her optik mağazasına bakarım.

Burçak Günsev hakkında bilmediğiniz 6 şey

5. Kuaför dükkânı mı açsaydım?

“Saçınla çok oynuyorsun Burçak, her renk yakışıyor, ben bu kadar kısaya hayatta cesaret edemezdim, bir gün elinde kalacak bu saçlar, üst üste aynı saçla ya da renkle seni hiç göremedim…” Bu sözleri gün içinde bile en az iki kere mutlaka duyuyorum.

Evet, saçlarımla uğraşmayı seviyorum, sanırım lise yıllarında başladım, sonra da değişimden hiç vazgeçmedim.

Burçak Günsev hakkında bilmediğiniz 6 şey

6. İç mimar olmaz benden.

Evde gece yarısı durduk yere, “tut şu koltuğun ucundan yerini değiştirelim” diyenlerdenim. Değişimi seviyorum ve o sırada çok güzel olacak diye de heyecanlanıyorum, bekleyecek sabrım olmuyor. Tüm ajansın şeklini değiştirmek için önce el atıyorum sonra beceremediğim için ablamı çağırıyorum, çünkü o bir iç mimar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.