MediaCat

Siz de bu ay MediaCat kapağında yer alabilirsiniz!

MediaCat, Mart 2014 sayısının kapağında sizi bir sürpriz bekliyor.

Siz de bu ay MediaCat kapağında yer alabilirsiniz!

1999 yılında MediaCat tarafından yayınlanan ‘Bu Reklam Size Mr. Smith’ kitabı 15 yıl önceden bugünü haber veriyordu. Dijital enformasyon teknolojileri alanında yaşanan hızlı ilerleme, markalara ürünlerini ve reklamlarını kişiselleştirme konusunda geniş imkânlar sunuyor. MediaCat, Mart sayısında kişiselleştirme trendinin markalara tüketiciye ulaşma, duygusal etki ve sadakat yaratma konusunda ne gibi imkânlar sağladığını incelediği kapak dosyasında okurlarına Blippar ile birlikte bir sürpriz de hazırladı. Siz de bu ayki MediaCat kapağında yer alabilirsiniz.

#MediaCatKapağındayım etiketi ile kendi kapaklarını paylaşan okurlarımız arasından isteyenlerin fotoğrafları Nisan sayımızda yer alacak.


Acun reklamlarının nöro-karnesi

ThinkNeuro, Acun Ilıcalı’nın Star TV’de yayınlanan çeşitli programlarda sunumunu yaptığı beş advertorial reklam filmini inceledi. Sonuçlar, Acun Ilıcalı’nın ve reklamverenlerin dikkat etmesi gereken önemli noktaları ortaya koyuyor.

MediaCat, Mart 2014: Acunn reklamlarının nöroanalizi

Sektör karşılaştırmalı reklamlara mesafeli

Mazlumun yanında durmaya sevdalı Türk tüketicisinin ilk karşılaştırmalı reklama vereceği tepki nasıl olacak? Ajansların ve markaların karşılaştırmalı reklamlar konusundaki öngörülerini sizin için derledik.

Blog yazarlığından köşe yazarlığına

Gazete ve dergiler sosyal medyayla rekabet etmektense bu yükselen mecranın sunduklarını benimsemeye başladılar. Blog yazarlarının köşe yazarı kadrolarına dâhil olması, yayın organları için bir nevi gençlik iksiri niteliğinde. Peki, bu blog yazarları için ne ifade ediyor?

Mikro hedef kitleler: Yalnız yaşayanlar

Türkiye nüfusunda 2 milyon 300 bin kişi yalnız yaşıyor. Tüm kent nüfusunun yaklaşık yüzde 6’sını oluşturan bu grup, diğerlerinden ayrışarak yalnızca kendisi için tüketim yapan önemli bir mikro hedef kitle. TGI işbirliğiyle yalnız yaşayanların tüketim davranışlarının incelendiği araştırma, MediaCat Mart sayısında.

E-ticarette marka olmak

E-ticarette pasta büyüdükçe rekabet sertleşiyor. Bir tarafta pazardaki boşluğu gören girişimciler diğer tarafta sektördeki potansiyelin farkında olan yerli-yabancı devler var. Mevcudu 20 bini bulan e-ticaret siteleri için marka olmanın ve piyasada ayakta kalmanın yollarını, bunu başarabilenler anlattı.

Sosyal medya ünlüleri gençlerin tercihi

Turkcell’in Bireysel Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Alpay Alptekin, Manajans JWT’nin kreatif direktörlerinden Sami Basut ve Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’nin kreatif direktörlerinden Gökhan Atasoy’la konuştuk.

Serdar Turgut ve Ajans Başkanı artık MediaCat’te

HaberTurk gazetesi yazarı Serdar Turgut ve Twitter fenomeni Ajans Başkanı Mart ayından itibaren MediaCat okurlarıyla buluşuyor.

MART AYI SÖYLEŞİLERİ

Al Gore

‘Politik reformlar ekonominin gerisinde’

MediaCat, Mart 2014: Al Gore

2000 seçimlerini George W. Bush’a kaybettikten sonra dünyayı değiştirme azmini politikadan çevrecilik alanına yönlendiren Al Gore, son kitabı Gelecek’te ahlaklı ve sürdürülebilir bir kapitalizmin ipuçlarını veriyor.

Mirkelam

‘Üretebilmek için bir süre durmalı’

MediaCat, Mart 2014: Mirkelam

Dillere pelesenk olan ‘Herkese Finansçı Lazım’ şarkısını seslendiren Mirkelam’la şarkının yakaladığı başarının ardındaki sırrı konuştuk. Üretebilmek için dönen çarkı bir süre durdurmak gerektiğini düşünen Mirkelam, bu durumun ister istemez göz önünden uzaklaşmaya neden olduğu görüşünde.

Mirgün Cabas

‘Aynı medya düzeni devam ediyor’

MediaCat, Mart 2014: Mirgün Cabas

Yakın geçmişte artı 1’de yayınlanan Her Şey programıyla ekranlara geri dönüş yapan Mirgün Cabas’la NTV ve Milliyet süreçlerini, Fatih Altaylı polemiğini ve medyanın güncel kimlik bunalımlarını konuştuk.

Derya Sazak

‘Boşver yazma, beyefendiyi kızdırma’

MediaCat, Mart 2014: Derya Sazak

Derya Sazak’ın, Milliyet gazetesindeki ikinci dönem yönetimi ve 2013 yılında Türkiye’deki siyasi iklimi kaleme aldığı ‘Batsın Böyle Gazetecilik’ kitabı raflarda yerini aldı. Sazak ile yeni kitabını ve bugünün gazeteciliğini konuştuk.

Serra Yılmaz

‘Seyirci ne verirseniz onu ister’

MediaCat, Mart 2014: Serra Yılmaz

Serra Yılmaz, çekimleri Zorlu Center Eataly’de gerçekleşen ve CNNTürk’te yayınlanan yeni programı Serra ile İtalyan İşi’nde her Cumartesi farklı isimleri İtalyan yemekleri eşliğinde ağırlıyor. Serra Yılmaz ile hayatındaki yeniliklere, mizaha ve oyunculuğa dair konuştuk.

Oğuz Yavuz

‘Gurur verici ancak sürpriz değil’

MediaCat, Mart 2014: Oğuz Yavuz

OMD geçtiğimiz günlerde AdWeek tarafından yılın küresel medya ajansı seçildi. Portföyünde uluslararası ve yerel pek çok dev şirketi barındıran OMD Türkiye CEO’su Oğuz Yavuz’la bu başarının perde arkasını ve geleceğe yönelik düşüncelerini konuştuk.

Todd Edwards

MediaCat, Mart 2014: Todd Edwards

‘İstanbullu dinleyici beni zorladı’ Red Bull Music Academy’nin modern Amerikan rüyasını andıran hikâyesini beyaz perdeye aktaran !f filmi ‘What Difference Does it Make? A Film About Making Music’ Todd Edwards’ı ağırladı. Çiçeği burnunda bir Grammy’li olan müzisyenle filmi ve müzik dünyasını konuştuk.

4 ek birden: Tasarım, Tablet Medyası, Out of Home ve Sürdürülebilirlik

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.