Kurt Seyit ve Şura yayınlanmadan konuşulmaya başladı

Dizi hafta sonunda Twitter'ın en çok konuşulan başlıklarından birisi oldu.

03.03.2014 - 16:52 | MediaCat

Kurt Seyit ve Şura yayınlanmadan konuşulmaya başladı

Şubat ayının son Cumasında da Sosyal TV’nin tartışmasız galibi Medcezir olurken, MakinaKafa ikinci, Beyaz Show ise üçüncülük koltuğuna oturdu.

Kurt Seyit ve Şura yayınlanmadan konuşulmaya başladı

Medcezir Şubat ayının son haftasında da birinciliği elden bırakmadı. Bu hafta dizi kadrosuna dâhil olduğu haberiyle büyük beklenti yaratan Sana Bir Sır Vereceğim’den Berk Cankat’ı izleme heyecanı ile ekranlarının ve klavyelerinin başına geçen Sosyal TV izleyicileri Medcezir’e en parlak gecelerinden birini yaşattı. Toplamda 11,110 kullanıcıdan 14,430 tweet alan dizi yayılımda 3,590,725 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Sana Bir Sır Vereceğim’in sevilen bir başka oyuncusu Ekin Koç’un Tweet’i “Bugün bizde med cezir izliyoruz.” ‘top tweet’ olurken Berk Cankat’ın “Beni ilk günden samimiyetle karşılayan tüm #medcezir ekibine ve oyuncularına sonsuz teşekkürler. Sevgiler. #vazgecmekzor” Tweet’i sıkça paylaşıldı. #vazgecmekzor hashtag’inin ‘trending topic’ olduğu gecede #vazgecmekzor, #medcezirde ve #sanabirsirverecegim hashtag’leri üst sıralarda yerini aldı ve @cagatayulusoyy, @iekinkoc, @medcezirstar, @dmtzdmr, @srnysrkyresmi ve @berkcankat en çok mention alan hesaplar oldu.

Makina Kafa bu Cuma da yayılımda 11,982,518 kullanıcı ile en fazla kullanıcıya ulaşan yayın oldu. Bu haftaki programda INNA, Cahit Berkay, Fırat Tanış ve Ömür Gedik gibi isimleri konuk eden Okan Bayülgen 5,457 kullanıcıdan 6,523 tweet aldı. Hasan Kaçan’dan “Bir inek kadar işe yaramıyorsak bence oturup bi düşünmeliyiz.” alıntısı sıkça paylaşılırken, izleyicilerin INNA heyecanı onları klavye başına kilitledi. INNA ile ilgili açılan pankart, yayın sırasında kullanıcılardan tepki çekerken, yayın sonrasında da konuşulmaya devam etti ve Okan Bayülgen twitter üzerinden durum ile ilgili açıklama yaptı.

Bu hafta Beyaz Show üçüncülük koltuğundaydı. Beyaz’ın bu haftaki konukları Gökçe Bahadır, Caner Cindoruk, Hüseyin Turan, Selva Erdener ve İbrahim Yazıcı olurken @kanald, @beyazshow, @gbahadir ve @canercindoruk en çok atıf alan hesaplar oldu. Sosyal TV izleyicileri “Hayat görüşüm; Opera nedir sorusuna “tarayıcıdır” cevabını veren Beyaz Show’daki çocuk.” Tweet’ini sıkça paylaştı. Programa üretilen içeriğin yüzde 53’ü Beyaz Show için ilk defa içerik üreten kullanıcılara aitken, program izleyicilerinin yüzde 47’sini o akşamın galibi Medcezir ile paylaştı.

Fikret Engin ve Murat Özarı’nın sunduğu, TV8’in liglerdeki takımların son durumlarından haber veren spor programı Bay Tahmin, maçlarla dolu bir haftanın Cumasında listemizde dördüncü sırada yer aldı. Oldukça sadık ve sabit bir sosyal TV izleyici kitlesi olan program izleyicilerini yüzde 100 Beyaz Show ile paylaştı.

Kurt Seyit ve Şura yayınlanmadan konuşulmaya başladı

Çalıkuşu severler haftanın son iş gününde de klavye başında mesaideydi. Dizinin yayın saati uzun süredir hayranlar arasında tartışılan bir konuyken, yayın saati 22.00 olan dizinin 22.30’da başlaması haftalardır izleyenlerin Twitter üzerinden isyan etmesinin yegane sebeplerindendi. Kanal D’nin yeni yayın saati için 22.30 yazması bu sefer de hayranlar arasında dizinin 23.00’e kayacağı endişesi yarattı. “#çalıkuşu nu 20:00 dan 21:45 e, 21:45 den 22:00 a, 22:00 dan 22:30 a alan @KanalD ye yokmu bir alkış ?” diyerek sitemlerini ekrana döken izleyiciler hep bir ağızdan “çalıkuşu dizimiz için dayanacağız” dediler.

Bu Cuma’nın ilginç çıkışları tematik kanalların dizilerinden Dexter ve How I Met Your Mother’a aitti. How I Met Your Mother toplamda 1,086 kullanıcıdan 1,100 tweet alarak yayılımda 2,268,624 kişinin Twitter akışına ulaştı ve Cuma listemizi altıncı sırada kapattı. Sosyal TV izleyicileri “Gerçek arkadaş her zaman senin tarafında kalandır.” ve “Hani bir his vardır ya böyle, nasıl söylesem… Mutlusun ama değilsin gibi.” alıntılarını sıkça paylaşıp dizilerine gönderme yaptı.

1-2 Mart 2014: Hafta sonu sosyal TV’de olup bitenler

Bir Cumartesi günü klasiği olan Fatih Harbiye yayın gününü “bugün günlerden fatih harbiye” diyen hayranlarının da katkısıyla birinci sırada kapattı. ShowTV’nin tweet’i “Macit ve Pelin evlenir mi sizce? Aşka en büyük #ceza ne olabilir?” izleyiciler tarafından sıkça paylaşılırken, izleyici isyanını “Her şey bu kadar zor olmak zorunda mı?” diyerek dile getirdi. Toplamda 2,594 kullanıcıdan 4,263 tweet alan dizi yayılımda 1,736,618 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı.

Geçen hafta final yapan Yetenek Sizsiniz Türkiye, Çılgınlar bölümüyle bu hafta son kez ekrana geldi. İzleyiciler arasında “Yetenek Sizsiniz Çılgınlar kazanana ödül olarak beyin felan verseler bari..” eleştirisine yol açan bölüm toplamda 2,610 kullanıcıdan 2,854 tweet alarak 1,510,721 kullanıcıya ulaştı.

Medcezir, tatil nedir bilmeyen hayranlarının heyecanı ile Cumartesi günü de konuşulup, paylaşılmaya devam ederek üçüncülüğü kaptı. Yayın günündeki Şefkat Tepe ve Arka Sokaklar ise arka arkaya dördüncü ve beşinciliği yakaladı.

Enerjisini Pazar gününe saklayan Sosyal TV izleyicisi, Acun’un ekrana dönüş yaptığı Survivor heyecanı ile sabahtan itibaren klavye başına geçerek paylaşımlarına başladı. Tam 19,935 kullanıcıdan 21,775 Tweet alan program rekor bir yayılım ile 23,777,618 kullanıcıya ulaştı. Ahmet Şimşek’in yarışmadaki ünlüler ile ilgili yorumu “a, e, ı, i, o, ö, u, ü harfleri bile survivor’daki ünlülerden daha ünlü.” ‘top tweet’ olurken Hakan Hepcan’ın Tweet’i “- Babacım survivor adası çok güzel bana alsana + OFF BİLAL OF!” sıkça paylaşılan bir diğer tweet oldu. Survivor’ın başlamasını yazın gelişi ile ilişkilendiren Sosyal TV izleyicisi bunun üzerinden duygu ve düşüncelerini paylaştı. Bir yandan da yarışmanın başındaki kardeşlik ve dayanışma ortamının nasıl ilerideki bölümlerde bozulacağı ile ilgili yorumlar yapan kullanıcılar “Survivor’da bu sezon ünlüyle ünsüzü ayırmak çok zor” diye ekledi. Yarışmanın Güneşi Beklerken ile çakışması izleyiciler arasında eleştiriye yol açtı.

Güneşi Beklerken yayın saatinin Survivor ile çakışmasından nasibini alarak Pazar günkü tahtını devretmek zorunda kaldı ve ikinci sıraya yerleşti. Dizi, içerik üretenlerinin %74’ünü Survivor ile paylaşmak zorunda kalırken, kullanıcıların “güneşi beklerken izleyicisinin 3 te 1’i survivora kayicak fenaa..” öngörüsü tuttu. #kereminplani ve #bugüngünlerdengünesibeklerken hastagi dizi boyunca en çok kullanılan hashtag’ler olurken @kerembursin hesabı en çok atıf alan hesap oldu. Dizi toplamda 3,792 kullanıcıdan 4,105 tweet aldı ve 1,639,688 kullanıcının Twitter akışına düştü.

Yayında olmamasına rağmen 3 Adam, hayranları tarafından yalnız bırakılmadı ve bu Pazar Twitter’da en çok konuşulan üçüncü program oldu. Star TV’nin Salı günü yayınlanmaya başlayacak yeni dönem dizisi Kurt Seyit ve Şura ise şimdiden Twitter aleminde izleyicilerin parmak uçlarındaki yerini aldı ve günü dördüncü sırada kapattı. Fragmanlardan sıkça alıntı yapan kullanıcılar, Star TV2nin dizi için geri sayımına katılarak kalan saat ve dakikaları paylaştılar.

Kurt Seyit ve Şura yayınlanmadan konuşulmaya başladı

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 28 Şubat 2014 ve1-2 Mart 2014 günlerinin Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.