Bu da Google’ın tableti

Apple'ın geçen ay tanıttığı iPad'e birçok alternatif çıktı. Ancak asıl, Apple ile yollarını bir süre önce ayıran Google'ın Apple'a vereceği cevap merakla bekleniyordu...

05.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Apple’ın geçen ay tanıttığı iPad’e birçok alternatif çıktı. Ancak asıl, Apple ile yollarını bir süre önce ayıran Google’ın Apple’a vereceği cevap merakla bekleniyordu.

Google, Linux bazlı işletim sistemi Android’in yüklü olduğu Nexus One ile mobil cihazlar piyasasında ilk önemli çıkışını yapmıştı. Android halen Nexus One’ın yanı sıra HTC, Motorola, Samsung ve Acer gibi üreticilerin mobil cihazlarında kullanılıyor.

Google, giderek yeni bir kategori olması ve bu yıl tüketicinin ilgi odakları arasında yer alması beklenen tablet PC’ler alanında nasıl bir strateji izleyeceğine dair ipuçlarını verdi.

Google, başta notebooklar olmak üzere hemen her türlü bilgisayarı işletmesini öngördüğü Chromium isimli işletim sisteminin geliştiriciler sitesinde, üzerinde çalışılan tablet bilgisayarın fotoğraf ve video görüntülerini yayınladı.

Google’ın 2010 yılının sonunda piyasaya çıkarmayı planladığı Chromium OS’un internet bazlı çalışması öngörülüyor. Daha çok benzer ada sahip Chrome tarayıcısını çağrıştıran Chromium OS, birkaç saniyede açılacak. Vaktinin büyük kısmını internette geçirenlere hitap edecek.

 

Kaynak: gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.