Briç’te Dünya Şampiyonu olduk

Türkiye sportif alanda son yıllardaki en önemli başarılarından birini İtalya’nın Verona kentinde yapılan Dünya Briç Şampiyonası’nda elde etti.

13.07.2006 - 00:00 | MediaCat

Türkiye sportif alanda son yıllardaki en önemli başarılarından birini İtalya’nın Verona kentinde yapılan Dünya Briç Şampiyonası’nda elde etti. Türkiye Briç Milli Takımı sporcuları Tezcan ŞEN ve Okay GÜR; 9-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Dünya Briç Şampiyonaları kapsamında düzenlenen Dünya Transnational IMP İkili Şampiyonasında 1. olarak Dünya Şampiyonu unvanı kazandı.
5 seanslık final etabı sonucunda, Dünya IMP İkili Şampiyonasını en yakın rakiplerinin açık ara önünde tamamlayan Şen-Gür ikilisi Uluslararası Briç Şampiyonalarında Dünya Birinciliği kazanan ilk Türk briççisi olma başarısı gösterdi.

Dört yılda bir yapılan ve transnational (farklı uluslardan katılıma açık) özelliğinden ötürü Dünya Briç Federasyonu (WBF) tarafından düzenlenen en geniş katılımlı şampiyona olan Dünya Briç Şampiyonaları kapsamında düzenlenen bir başka yarışma olan Rosenblum Açık Dörtlü Takımlar Şampiyonası’nda da Türk briççi Melih ÖZDİL, İsrailli sporculardan oluşan Yadlin takımı üyesi olarak Dünya 3.lüğü ünvanını kazandı.

Şampiyona kapsamında düzenlenen Dünya Senyör (57+ yaş) Dörtlü Takımlar Şampiyonası’na katılıp çeyrek finale kalamayan ekipler arasında düzenlenen Board-a-Match Dörtlü Turnuvasında ise Merih TOKCAN, Ergun KORKUT, Faik FALAY ve Orhan EKİNCİ’den oluşan ekip 2. oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.