MediaCat

Brian Solis’i tanımanız için 3 neden

Salesforce Küresel İnovasyon Misyoneri Brian Solis, Kasım’da Brand Week Istanbul sahnesinde.

Brian Solis’i tanımanız için 3 neden

Facebook’un önceki CMO’su Antonio Lucio tarafından zamanımızın en büyük dijital analisti olarak anılan; inovasyonun, trendlerin, büyümenin ve dijital dönüşümün insancıl boyutları üzerine yaptığı çalışmalarla iş ve teknoloji dünyasının yakından takip ettiği isimlerden biri olan Brian Solis de Brand Week Istanbul konuşmacıları arasında.

Solis, Salesforce’taki çalışmalarının yanı sıra 2010 yılından bu yana pazarlama ve medyanın geleceğini şekillendiren insanları ve fikirleri tanıttığı (R)evolution dizisiyle de ilham vermeye devam ediyor.

Teknolojik yaşamı ölçeklendirmek

Brian Solis, son kitabı Lifescale’da, dijital dünyanın neden olduğu dikkat dağınıklıklarına rağmen verimli, üretken ve mutlu bir yaşam sürmenin yollarını bir araya getiriyor. Bu zorlukları aşmak için okuyuculara tavsiyesi Yaşam Ölçeklendirme modeli. Bu model, önemli ve öncelikli olan faktörlerin farkına varılmasına ve yeni olasılıklar için dijital yaşamdaki öngörülemeyen durumların üstesinden gelinmesine destek oluyor.

Brian Solis’i tanımanız için 3 neden

Dijital Darwinizmle yaşamak

Solis, olan şeylerin neden olduğundansa, gelecekteki olabilecekler üzerine yoğunlaşıp, izleyicilerin gözünde bu senaryoları canlandırmayı tercih ediyor. Böylelikle dinleyicilere görmek istedikleri geleceğin oluşumunda nasıl lider roller üstlenebilecekleri konusunda ilham veriyor.

Solis’in araştırmaları gelişen teknolojinin, iş dünyası ve toplum üzerindeki etkilerini kapsıyor. Bu gelişmeleri “dijital Darwinizm” terimiyle açıklıyor. Ona göre, dijital Darwinizm toplum ve teknolojinin kişinin adapte olma hızından daha hızlı bir şekilde evrilmesi sonucu kişinin geliştirdiği tüketici davranışlarının tamamını oluşturuyor. Solis’in bu tanımlaması sayesinde, teknolojinin iş dünyası liderlerinin ve sıradan insanların günlük hayatını nasıl etkilediğini ve biz tüketicilerin bu süreçlere uyum sağlayabilmek için ne tür davranış ve tutumlar geliştirdiğimizi daha iyi bir şekilde anlayabiliyoruz.

Geleceğe dair yararlı ipuçları

Solis, çalışmalarının bir sonucu olarak, önde gelen markaların, ünlülerin ve yeni kurulan şirketlerin günümüzdeki dijitalleşme ile gelişen pazarlara uyum sağlamalarına olanak tanıyan inovasyon stratejileri geliştiriyor. Bu çalışmaları onu, Oprah, Shaquille O’Neal, Ashton Kutcher gibi ünlülerin; dünya çapında binden fazla start-up’ın ve önde gelen markaların yakından takip ettiği bir düşünce lideri haline getiriyor.

Brian Solis araştırmalarında yalnızca şirketler ve müşterileri değil, aynı zamanda çalışanları da göz önünde bulundurarak medya stratejileri çıkarıp, iş liderlerine yeni süreçleri tanıtıyor. The End of Business as Usual kitabında, yeni nesil bağlantılı müşteriler ve çalışanlardan oluşan Generation-C’nin oluşumunu ve işletmelerin bu kişilere ulaşmak için bu oluşuma nasıl adapte olması gerektiğini gösteriyor. Solis’in Putting the Public Back in Public Relations başlıklı kitabıyla, sosyal ağlarda pazarlama, satış ve hizmet için halkla ilişkiler ve sosyal medyanın kesişiminden faydalanmayı öneren ilk teknoloji düşünürlerinden biri olduğunu da eklemiş olalım.

Brand Week Istanbul 2021 hakkında detaylı bilgiye brandweekistanbul.com adresinden ulaşabilir, etkinlikte yerinizi ayırtabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.