MediaCat

Üç dijital beyinden Türkiye’nin dijital haritası

Brand Week Istanbul Enis Orhun, Taylan Yapıcı ve Arda Erdik’in oturumuyla devam etti.

Üç dijital beyinden Türkiye’nin dijital haritası

Brand Week Istanbul‘daki Digital & Mobile Day’de C-Section Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Enis Orhun, Tribal Worldwide Yaratıcı Yönetmeni Arda Erdik ve BLAB Kurucu Ortağı ve Yaratıcı Yönetmeni Taylan Yapıcı “Türkiye’den Dijital Case’ler” oturumuyla yer aldı. Soru-cevap şeklinde ilerleyen oturumda, üç ajansın da ödüllü işleri gösterildi ve ardındaki içgörüler ve üretim süreçleri masaya yatırıldı.

Katılımcılardan gelen, reklamcı otokontrolü soruları yanıtsız kalırken, bu sessizlik salonda alkışlarla karşılık buldu. Yapıcı’nın “Şey vardı ya şeyci” işine ilişkin olarak, “Rakı bizim kültürümüz, ne yapılırsa yapılsın, bu kültür yaşayacak” sözleri yine alkış alırken, “Sanırım zirvede bırakmak istiyorum” sözleri kendine kahkahalarla karşılık buldu. Oturumda, gelen sorular üzerine eski dilin dijital üzerinden değişmesi, teknolojinin bir duygu yaratmada araç olarak kullanılması, deneyimleme becerisi gibi konular konuşuldu.

Brand Week Istanbul Enis Orhun, Taylan Yapıcı ve Arda Erdik'in oturumuyla devam etti.

“‘Keşke ben yapsaydım’ dediğiniz neler var?” sorusuna Erdik, British Airways’in son açıkhava çalışmasını, Honda’nın son interaktif kampanyasını örnek verirken; Yapıcı, Dumb Ways to Die ve Volvo’nun Van Damme’lı Epic Split‘i yanıtını verdi.

Orhun ise dijitalde yapılan işlerin “reklam reklam” tavrına ilişkin olarak, “Markam biraz daha görünsün, sloganım ön plana çıksın dediğinizde enteresanlığı gidiyor projenin. Kimse internetten ‘reklam reklam’ bir şey izlemek istemiyor” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.