MediaCat

Blog yazarları Galatasaray Üniversitesi’nde toplandı

Blog (Web Günlüğü) yazarları Galatasaray Üniversitesi’nde, yine Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda…

Blog yazarları Galatasaray Üniversitesi’nde toplandı

Blog (Web Günlüğü) yazarları Galatasaray Üniversitesi’nde, yine Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda “2008 Türkiye 2’inci Blog Konferansı” için bir araya geldi. 150 Blog yazarının katıldığı konferans 1000 kişi tarafından da İnternet üzerinden canlı yayında izlendi. Konferansta, Blog Dünyasındaki son yenilikler ve “Mikro Blog” olarak da tabir edilen Twitter tartışıldı.

İnternet’in sağladığı içerik ve paylaşıma dayalı sosyalleşme ortamında Blogların taşıdığı önem ve popülariteleri giderek artıyor. Ülkemizde de Blog yazarlarının sayısı giderek artış gösteriyor. Türkiye’deki Blog yazarlarını bir araya getiren ilk Blog Konferansı, 2007 yılında Microsoft Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilmişti. Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlik, Galatasaray Üniversitesi’nde “2008 Blog Konferansı” adı ile yapıldı. Konferansa, ülkemizin önde gelen 150 Blog yazarı katıldı. Etkinlik ayrıca, İnternet üzerinden binin üzerinde kişi tarafından canlı yayınla takip edildi.

Konferansta, Blog Dünyasındaki son yenilik, “Mikro Blog” olarak da tabir edilen Twitter tartışıldı ve ekranda canlı bir uygulama yapıldı. Twitter, belirli bir ortamda katılımcıların anlık olarak duygu ve düşüncelerini kısa mesajlarla paylaşması mantığı üzerine kurulu.

Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 2008 Blog Konferansı’nda, Blog Dünyası’nın ruhuna uyumlu olarak, toplantı içeriği, konuşma konuları ve konuşmacı isimleri, verilecek ödüller tamamen Blog kullanıcıları tarafından belirlendi.

2007 yılındaki konferansın hemen sonrasında kararlaştırıldığı üzere, 2008 Blog Konferansı bünyesinde “Blog Ödülleri” de dağıtıldı. Kişisel, Teknoloji, Kültür, Spor, Pazarlama, Toplum, İş, Haber, Hobi ve eğlence olmak üzere toplam 10 kategoride, birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verildi.

Microsoft’un blog platformunun 11 milyon Türk kullanıcısı var

Microsoft’un Blog platformu olarak da tanımlanabilecek Windows Live Spaces’in Türkiye’deki kullanıcı sayısı 11 milyonu aşıyor ve bunların pek çoğu kendi Blog’unu oluşturarak deneyimlerini, görüşlerini ve iç dünyalarını İnternet üzerinde paylaşıma açıyor.

Microsoft’un yazılım ve hizmetin en avantajlı yönlerini kullanıcıya birlikte sunduğu “Yazılım + Servisler” vizyonunun bir uzantısı olan Windows Live Spaces, kullanıcılara en zengin deneyimleri en kolay şekilde yaşama ve paylaşma imkanı sağlıyor.

Sınırsız bir eğlence, eğitim ve paylaşım dünyasının kapıları açılıyor

Windows Live Spaces üzerinde Blog içeriğini zengin araçlarla düzenlemek, Windows Live Suite programı ile çok kolay bir hale geliyor. Windows Live Suite’de fotoğraf ve video düzenleyip yükleme, tüm web sayfalarında arama yapma, metin, ses veya görüntü kullanarak anında iletişim olanakları aynı çatı altında sunuluyor. Bütün bu özellikleri bir araya toplayarak entegre bir yapı sağlayan Windows Live Suite, kullanıcılarına sınırsız bir eğlence, eğitim ve paylaşım dünyasının kapılarını açıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.