ODTÜ öğrencileri Vestel için geleceğin ürünlerini tasarladı

Vestel’in katkılarıyla, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan...

27.05.2008 - 16:09 | MediaCat

Vestel’in katkılarıyla, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Vestel İçin Dijital Ürünler” projesinin sergisi, 2-4 Haziran’da ODTܒde ziyaretçilerle buluşacak. Etkinlikte, toplam 36 son sınıf öğrencisinin, teknoloji ve kullanım kolaylığını yaratıcı tasarımlarla buluşturan 9 grup projesi sergilenecek.

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencilerinin Vestel’in katkıları ve uzmanlık desteğiyle hazırladığı “Vestel İçin Dijital Ürünler: Yakın Gelecekte Taşınabilirlik ve Hareketlilik Üzerine Öngörüler” adlı projesi, 2–4 Haziran tarihleri arasında ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde sergilenecek. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Mezuniyet Projeleri Sergisi kapsamında düzenlenecek etkinlikte, toplam 36 öğrencinin teknoloji ve kullanım kolaylığını yaratıcı tasarımlarla buluşturduğu 9 grup projesi görücüye çıkacak. Sergide ayrıca öğrencilerin çeşitli firmalarla yaptıkları mezuniyet projeleri arasında yer alan ve Vestel’in danışmanlığında tamamlanan 2 farklı proje de sunulacak.

Projeyle ilgili konuşan Vestel Endüstriyel Tasarım Bölümü Müdürü Burak Emre Altınordu, “Vestel Endüstriyel Tasarım Bölümü olarak, 4 yıldır üniversitelerle her yıl ortak çalışmalar yapıyoruz. ODTܒyle gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğinde öğrencilerin dönem ve mezuniyet projelerine mesleki bilgimizi aktarırken teknoloji anlamında danışmanlık ve proje giderleri için maddi destek de sağladık” dedi.

Burak Emre Altınordu, proje süresince Vestel’in ODTܒde öğrencileri düzenli olarak danışmanlık amacıyla ziyaret ettiğini ve öğrencilerin final sunumları öncesinde Vestel City’yi ziyaret ederek çalışmalarını Vestel Endüstriyel Tasarım Bölümü’yle paylaştığını ifade ederek “Vestel, önümüzdeki dönemde üniversite – sanayi işbirliğini geliştirmek için pek çok farklı projede yer almaya devam edecek” diye konuştu.

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Bahar Şener Pedgley ise, “ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü olarak farklı sektörlerden firmalarla yapılan işbirliğinin öğrencilere eğitim deneyimi kazandırdığı kadar akademik birikimimizi de zenginleştirdiğini görüyoruz. Vestel’in son sınıf öğrencilerimizin dönem projelerine sağladığı katkılar pek çok yaratıcı dönem sonu çalışmasıyla meyvesini verdi. Tüm projeler üretim kaygısı taşıyarak ve mümkün olduğunca gerçekçi detaylarla hazırlandı” dedi.

Öğrencilerin hayal güçlerine sınır koymadan tasarladığı geleceğin dijital ürünleri arasında, ultra mobil bilgisayardan mp3 çalara, ev sinema sisteminden dijital eskiz defterine çeşitli konularda eserler yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.