Birleşik Krallık’tan insan olma çağrısı

Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanlığı daha kapsayıcı bir ulaşım deneyimi için kolları sıvadı.

27.02.2020 - 13:43 | Arzu Nilay Kocasu

Engelli bireylerin toplu taşıma araçlarını toplumun kalanına kıyasla üçte bir oranında daha az kullandıkları Birleşik Krallık’ta, her dört engelli bireyden biri, diğer yolcuların kendilerine karşı olumsuz tutum ve yaklaşımlarının kendilerini toplu taşıma araçlarında yolculuk yapmaktan alıkoyduğunu belirtiyor.

Halkı engelli bireylerin karşı karşıya oldukları bu sıkıntıya dair uyarmak ve herkesi daha kapsayıcı bir ulaşım deneyimine teşvik etmek isteyen Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanlığı, engelli bireylerin toplu taşıma araçlarında yaşadıkları sorunları konu alan It’s Everyone’s Journey adında bir kampanya hazırladı.

Birleşik Krallık’ın Kapsayıcı Ulaşım Stratejisi (Inclusive Transport Strategy) kapsamında gerçekleştirdiği kampanya reklam ajansı VMLY&R imzası taşıyor. Kampanya için hazırlanan kamu spotlarının yönetmenliğiniyse Nexus Studio’nun Oscar adayı yönetmenleri Smith&Foulkes üstleniyor.

Ulaştırma Bakanlığı Pazarlama ve Dijital Kampanyalar Direktör Yardımcısı Andy Ravan konuyla ilgili olarak “Engelli bireylerin A noktasından B noktasına kolayca ulaşmalarını istiyoruz. Bunu zorlaştıran birtakım engeller olduğunu biliyoruz. Bu kampanya, ulaşımı daha kapsayıcı kılma çabalarımız adına atılmış bir adım. Hepimizin bu amaç doğrultusunda oynayacak bir rolünün olduğunu göstermek istiyoruz” açıklamasında bulunurken, VMLY&R Birleşik Krallık Başkanı Mark Roalfe kampanyanın amacını şu cümleyle özetliyor:

“It’s Everyone’s Journey kampanyasıyla hareketlerimizin diğer yolcular üzerindeki etkilerinin çoğu zaman farkında olmadığımızı ve bu uğurda gösterilebilecek ufak bir çabanın, ulaşımın herkes için iyileştirilmesine büyük katkı sağlayabileceğini vurgulamak istedik.”

Kaynak: Ibbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.