Biriyim.com Türkiye’nin sinir haritasını çıkardı

Biriyim.com Türkiye'nin sinir haritasını çıkardı. Buna göre en sinirli ilimiz...

27.10.2008 - 11:20 | MediaCat

Biriyim.com Türkiye’nin sinir haritasını çıkardı. Buna göre en sinirli ilimiz Sivas, en sakin ilimiz Tekirdağ. En sinirli yaş grubumuz 18 ve altı. 36’dan sonra bünye iyice sakinleşiyor. Erkekler kadınlardan daha sinirli ama duygularını uçlarda yaşayan kadınların da tersi pek fena.

15 sorudan oluşan “Ne kadar sinirlisiniz?” testini tam 22 bin biriyim.com üyesi çözdü. Bu sayede biz de en sinirli ve sakin illeri, cinsiyetleri ve yaşları tespit edebildik.

Testi çözen her yüz Sivaslı’nın 64’ü, testimize “asabi” yanıtlar vermiş. Sabah alarmı yüzünden telefonunu yere çalanlar da, üzerine su sıçratan arabaya küfür edenler de en çok Sivas’tan çıkıyor.

Sivas’ı yüzde 50 ile Aydın, yüzde 43 ile Çanakkale yüzde 30 ile Balıkesir, yüzde 29 ile İzmir takip ediyor.

Sakinlik birincimiz ise yüz kişiden 61’inin verdiği ılımlı cevaplarla Tekirdağ! Tekirdağlılar, eşşek şakalarını “nispeten” hoş karşılıyor; yüksek sesle müzik dinleyen komşularıyla kavga etmek bir kenara, sevdikleri şarkının çıkmasını bekliyor.

Tekirdağ’ı yüzde 60 ile Samsun, yüzde 56 ile Eskişehir, yüzde 53 ile Hatay, yüzde 52 ile Ankara takip ediyor.

Testi çözen her yüz İstanbulludan 31’i asabi yanıtlar verirken, İzmirlilerin yüzde 29’unun, Ankaralıların ise yüzde 25’inin sinirli olduğu göze çarpıyor.

Test sonuçlarına göre ülke genelinde erkekler yüzde 3’lük bir farkla kadınlardan bir parça daha sinirli. Testi çözen her yüz kadından 50’sinin sakin mizaçlı olduğu göze çarpıyor. Teste göre ya çok sinirli ya da çok sakin olmaya meyilli olan kadınlar sinir konusunda da uçlarda yer alıyor. Ortalama sinir sahibi kadına pek rastlanmıyor.

İnsanlar yaşlandıkça sakinleşiyor. Hepimizin bildiği bu gerçek test sonuçlarıyla bir kere daha kanıtlanıyor. 18 ve altı yaş grubu, testi çözenler içindeki en sinirli grubu oluşturuyor. Onları yüzde 30 ile 19-25 yaş grubu, yüzde 27 ile 26-35 yaş grubu ve yüzde 22 ile 36 üstü yaş grubu takip ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.