MediaCat

Binboa Vodka’ya tasarım ödülü

Binboa Vodka WorldStar Ambalaj Ödülleri’nde bu senenin başında yenilediği şişesi ile içecek kategorisinde ödüle layık görüldü.

Binboa Vodka’ya tasarım ödülü

Binboa Vodka Dünya Ambalaj Örgütü tarafından yedi ayrı dalda verilen WorldStar Ambalaj Ödülleri’nde bu senenin başında yenilediği şişesi ile içecek kategorisinde ödüle layık görüldü.

Tasarım, Türkiye’de de Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2011’de içecek kategorisi Altın Ödülü ve Türk Standardları Enstitüsü tarafından düzenlenen 24. Altın Ambalaj Yarışması’nda Altın Ambalaj Ödülü’nün de sahibi olmuştu.

Ödüllü şişe Tasarım Üssü’nün kurucusu ve yöneticisi Gamze Güven tarafından tasarlandı.

Ödülünü önümüzdeki yıl Haziran ayında törenle alacak olan Güven “Yandan dümdüz duran ama önden büyük boyutlu amblemin gövdenin yarısını sarmalaması ile hem dökme için kişinin emniyetle kavramasına, barmen’in şov yapmasına olanak sağlayan bir girinti hem de görsel olarak şaşırtan asimetrik bir tasarıma ulaştık” dedi.
 
Binboa Vodka’nın iki boyutlu stilize boğa amblemin üçüncü boyuta taşınarak yarattığı bütüncül tasarım sayesinde piyasadaki içki şişelerinden farklı, ezber bozan bir tasarıma ulaştıklarını söyleyen Güven, bu boyutta radikal bir şekilde amblem ile cam şişenin tasarımda bütüncül bir şekilde buluşmasının ilk kez yapıldığını ifade etti.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.