MediaCat

Best Buy Türkiye’den çıkma kararı aldı

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği perakendecisi Best Buy, Çin ve Türkiye’deki mağazalarını kapatma kararı aldığını açıkladı.

Best Buy Türkiye’den çıkma kararı aldı

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği perakendecisi Best Buy, Çin ve Türkiye’deki mağazalarını kapatma kararı aldığını açıkladı.

Şirketten bugün gelen açıklamada, gelişmekte olan piyasalardaki faaliyetlerini yeniden yapılandırmaya gidecekleri ifade edildi.

Best Buy, kapattığı mağazalar ve diğer faaliyetlerinden 2013 yılına kadar 70 milyon dolar tasarruf etmeyi planlıyor.

Best Buy, bu kapsamda Türkiye’deki iki, Çin’deyse dokuz mağazasını kapatacak. Küresel yeniden yapılandırma kapsamında, şirketin ABD’deki operasyonlarını güçlendirmek de yer alıyor.

Best Buy, Türkiye’deki ilk mağazasını 2009 yılında İzmir’de açmıştı.

Best Buy Türkiye’den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Best Buy Türkiye olarak önümüzdeki aylarda bir geçiş dönemi yaşayacağız. İzmir ve Ankara mağazalarımızda Best Buy olarak müşterilerimize en üstün hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Öncelikle çalışanlarımızı koruyacak ve markamızın saygınlığını güvence altında tutacak şekilde mağazalarımızın devri veya kapatılmasını içeren farklı seçenekleri değerlendirip hissedarlarımız için en doğru kararı vereceğiz.”

Best Buy’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Best Buy üst yönetimi, alınan bu kararın Türkiye’deki çalışanların ve şirketin başarısıyla bir ilgisi olmadığını belirtildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.