BEDAŞ’a yeni genel müdür

BEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu koltuğunu Murat Yiğit'e bırakıyor.

24.01.2017 - 14:52 | MediaCat

BEDAŞ'a yeni genel müdür

İstanbul Avrupa Yakası’nda 4,8 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) bünyesinde Nisan 2015’ten bu yana genel müdür olarak görev yapan Mehmet İslamoğlu, koltuğunu 24 Ocak 2017 itibarıyla Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Genel Müdürü Murat Yiğit’e devrediyor.

Görevini Yiğit’e devreden İslamoğlu ise, yarından itibaren, CLK Enerji bünyesinde bulunan Akdeniz, Çamlıbel ve Boğaziçi Bölgeleri’nin dağıtım grubu koordinatörlüğünü üstlenecek. İslamoğlu, ayrıca, bir süreliğine vekaleten AEDAŞ Genel Müdürü olarak da görev alacak.

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra MBA’ini tamamlayan Murat Yiğit, iş hayatına 1998’de İBB Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü’nde başladı. 2000 yılında BEDAŞ’ta kariyerine çeşitli kademelerde devam eden Yiğit, 2012 – 2013 yıllarında AYEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2013’te özelleştirme sonrası Enerjisa bünyesine geçen AYEDAŞ’ta Ar-Ge Koordinatörü olarak da yer alan Yiğit, 2014 yılından bu yana Antalya, Burdur ve Isparta illerinin elektrik dağıtım hizmetini yürüten AEDAŞ’ta genel müdür olarak çalışıyordu.

BEDAŞ'a yeni genel müdür

Mehmet İslamoğlu

Kariyerine 1977 yılında Türkiye Elektrik Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’nde iletim şebekelerinde mühendis olarak başlayan Mehmet İslamoğlu, 1984 yılında Rize Elektrik Dağıtım Bölge Müdürü ve 2001 yılında TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu.

2002 yılında BEDAŞ Genel Müdürü olan İslamoğlu, 2003 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Danışmanı, 2004-2011 yılları arasında da MEDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi, Cengiz Holding Enerji Koordinatörü, MEDAŞ, ÇEDAŞ ve UEDAŞ İcra Kurulu üyeliklerini yürüttü. 2011 yılında UEDAŞ Genel Müdürü olan İslamoğlu, Nisan 2015’ten itibaren BEDAŞ Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.