BBDO işgücünü yüzde 6 azaltacak

BBDO Kuzey Amerika, bugün yaptığı bir açıklama ile işgücünün yüzde 6'sına denk gelen 189 elemanını işten çıkaracağını açıkladı...

19.12.2008 - 15:25 | MediaCat

BBDO Kuzey Amerika, bugün yaptığı bir açıklama ile işgücünün yüzde 6’sına denk gelen 189 elemanını işten çıkaracağını açıkladı. Adage’de dün yer alan habere göre ise Omnicom grup, global olarak yüzde 5 işgücü kesintisine gideceğini açıklamış ve bu durumdan en çok BBDO’nun etkileneceği kaydedilmişti.

Bir BBDO sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre eleman çıkarımından 14 Kuzey Amerika Ofisi etkilenecek. Ajans işten çıkarmaların Chrysler’ın karşı karşıya kaldığı durumla doğrudan bir alakasının bulunmadığını belirtti. ( Ad Age’in raporuna göre Chrysler Omnicom’a 80 milyar dolar borçlu durumda)

Bugünkü eleman kesintisinden önce, Omnicom Grup’a ait web sitesinde yer alan bilgiye göre, BBDO’nun dünyada 79 ülkede 287 ofisi ve 16 bin işgücü potansiyeli bulunuyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.