BAT’da uluslararası atamalar

BAT Türkiye'deki başarılı çalışmaları sebebiyle iki yönetici daha kariyerlerine yurtdışında devam edecek...

01.04.2009 - 12:27 | MediaCat

BAT Türkiye’deki başarılı çalışmaları sebebiyle iki yönetici daha kariyerlerine yurtdışında devam edecek.

Türkiye’nin en büyük doğrudan yabancı yatırımcıları arasında yer alan British American Tobacco Türkiye’de (BAT) 1 Nisan 2009 tarihi itibariyle dünya çapında iki yeni atama daha gerçekleşti. 2002 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan BAT Türkiye ofisinden 15 yönetici başarılarından dolayı, Kore’den Londra’ya kadar pek çok ülkede çalışma olanağına sahip oldu.

Çevik: “BAT Türkiye Uluslararası Kariyer Fırsatları Sunmaya Devam Ediyor”

BAT’ın sunduğu uluslararası kariyer fırsatlarına ilişkin konuşan BAT İnsan Kaynakları Direktörü Birsen Çevik, BAT Türkiye olarak ‘çalışmak için harika bir yer yaratmak’ hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Çevik sözlerine şöyle devam etti: “BAT Türkiye olarak çalışanlarımızı en önemli değerlerimiz olarak görüyoruz. İşe alım, eğitim, kariyer planlama gibi tüm süreçlerimizde çalışanlarımızın sahip oldukları potansiyeli kullanabilecekleri bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar 15 yöneticimiz, başarıları sebebiyle, dünyanın çeşitli ülkelerindeki BAT ofislerinde yönetici pozisyonlarına terfi ettiler. Son olarak, Tunç Tezel BAT Baltık Ülkeleri Finans Direktörlüğü pozisyonuna; Tolga Kılıç ise BAT Londra Merkez Ofisimizde Ticari Pazarlama ve Dağıtım Geliştirme Müdürü pozisyonuna transfer oldu. Özetle, dünyanın 180 ülkesinde faaliyette bulunan BAT’nin Türkiye Ofisi, uluslararası kariyer yapmak isteyenler için harika bir yer.”

Meslek yaşamına 1996 yılında Gillette Türkiye’de başlayan Tunç Tezel, Gillette ve sonrasında Procter and Gamble’da yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere finans departmanında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Bu pozisyonlardaki görevini başarıyla yürüttükten sonra Mayıs 2007 tarihinde BAT ailesine Finansal Kontrolör olarak katıldı. Tezel, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Western Michigan Üniversitesi’nde Finans Yüksek Lisans’ı yapmıştır. Tezel, aynı zamanda CIMA (Yönetim Muhasebesi) derecesine de sahiptir.

Tolga Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladıktan sonra meslek yaşamına 1998 yılında Henkel Turkiye’de başladı. Pazarlama departmanında farklı görevler aldıktan sonra, Haziran 2002 tarihinde BAT ailesine İstanbul Avrupa Bölge Müdürü olarak katıldı. Kılıç, BAT Ticari Pazarlama ve Satış fonksiyonunda pek çok farklı alanda görev almış, mevcut görevinden önce Tekel Entegrasyon Projesinin Yöneticiliğini başarı ile tamamlamıştır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.