Başak Groupama Futbol Takımı Fransa’da ikinci oldu

Groupama bünyesinde her yıl düzenlenen uluslararası Tigre 2008 Futbol Turnuvası’na...

15.07.2008 - 15:52 | MediaCat

Groupama bünyesinde her yıl düzenlenen uluslararası Tigre 2008 Futbol Turnuvası’na ilk kez katılan ve Boğazın Sultanları adıyla mücadele eden Başak Groupama futbol takımı ikinci oldu. Antrenör Ahmet İlter liderliğinde, Başak Groupama çalışanlarından oluşan 18 kişilik bir kadroyla mücedele eden futbol takımına turnuva sırasında menajerleri Hakan Kök de eşlik etti.

Tigre Futbol turnuvasına bu yıl İtalya, İspanya, Türkiye, İngiltere ve Romanya katıldı. Fransa’nın çeşitli bölgelerinden katılan ekiplerle beraber toplam 37 takımın mücadele ettiği turnuvaya yaklaşık 1300 kişilik bir katılım vardı.

1999 yılından bu yana Basisen futbol turnuvasına katılan Başak Groupama futbol takımı bu turnuvalarda iki kez dördüncü, bir kez çeyrek final oynama ve iki kez de gruptan çıkma başarısı gösterdi.

Turnuva maçları 21 Haziran Cumartesi günü tüm gün sürdü. Sabah yapılan ilk elemelerde takımlar gruplara ayrılarak 12’şer dakikalık 5 maç yaptı ve her grubun birinci ve ikincisi gruptan çıkma ve ikinci kısımda mücadele etme hakkını kazandı. Öğleden sonra gerçekleşen etapta ise yarı çeyrek final, çeyrek final ve yarı final maçlarının ardından finale kalan 2 takım 15’er dakikalık 2 devreden oluşan final maçını oynadı.

Turnuva, akşam gerçekleşen gala gecesiyle sona erdi. Bu gecede konuklar “Müzik Festivali” dolayısıyla üzerlerinde ülke ya da bölgelerinin müziğini, ya da sadece evrensel müziği sembolize eden motiflerinin bulunduğu giysiler giydiler. Gala gecesin bir özelliği de 21 Haziran tarihinin Kuzey Yarım Küre için yaza geçiş tarihi olmasıydı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.