Banka sırasında 8,5 yıl

Çin bankasından görme engellilerle empati kurmaya davet eden bir kampanya.

26.02.2019 - 17:15 | Sencer Uçar

Çin’de görme engelli bir bireyin rehber köpek sahibi olması için ortalama sekiz buçuk yıl beklemesi gerekiyor. Sürenin uzun olmasının başlıca nedeniyse ülkede rehber köpek yetiştiren yalnızca bir resmî kurumun bulunması.

Çinlilerin kendi takvimlerine göre Köpek Yılı olarak adlandırdıkları ve birçok markanın da köpek temalı kampanyalarla boy gösterdikleri dönemde SBD Bank, müşterilerini görme engellilerle empati kurmaya davet eden bir kampanyaya imza attı. Banka önce köpek temalı bir yatırım ürünü sundu. Söz konusu üründen elde edilecek gelirin bir kısmı, daha fazla rehber köpek yetiştirilmesi için bağışlanacaktı. Ardından, Dentsu Pekin işbirliğiyle bir farkındalık kampanyası başlatıldı. Amaç, müşterilerin görme engellilerle empati kurmalarını sağlamaktı.

İşlem yapmak üzere banka şubelerine gelerek sıra numarası alan müşteriler, tahmini bekleme sürelerinin sekiz buçuk yıl olduğunu gördüler. Kampanyanın vaka videosundan da anlaşılacağı üzere, müşteriler bu mantık dışı bekleme süresini pek de sıcak karşılamadı.

140 milyon etkileşime ulaşan kampanya aracılığıyla, görme engellilerin rehber köpek bekleme süreleri de bir buçuk yıl azaltılmış oldu.

KÜNYE

  • Reklamveren: SBD Bank
  • Reklam Ajansı: Dentsu Pekin
Kaynak: Branding in Asia

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.