Dijital maskelerden kurtulma zamanı

Mars'ın nane şekeri markası Eclipse, yeni reklam filminde herkesi çevrimdışı olmaya çağırıyor.

26.02.2019 - 16:05 | Arzu Nilay Kocasu

Dijital maskelerden kurtulma zamanı

ABD menşeli Mars Wringley’in nane şekeri markası Eclipse, insanlar arasında “gerçek” bağlantılar kurmak ve bunu yaparken markanın gücünden yararlanmak amacıyla kurduğu yeni platformu Share a Little More’un tanıtımı için bir reklam filmi yayınladı.

Hedef kitlesini sahte bağlantılar dünyasından kaçarak bir ânı ve bir nane şekerini paylaşmaya davet eden reklam filmi Clemenger BBDO Sidney imzası taşıyor.

Tüketicilerin günümüzün “her daim bağlantılı” çevrimiçi dünyasında pek çok baskıyla karşı karşıya kaldıklarını ama buna rağmen gerçek hayatta birbirleriyle bağlantı kuracak zamanlarının olmadığını söyleyen Mars Wrigley Confectionery AMEA Pazarlama Başkan Yardımcısı Nicole McMillan, “tüketicilerimiz tarafından fark edilmek için mükemmel bir konumlama” sözleriyle tanımladığı Share a Little More platformunu kurgularken bir yandan “gerçek ve bağlantılı” bir platform olmasını diğer yandan tüketicilerin çeşitliliğini daha iyi yansıtabilmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Clemenger BBDO Sidney Kreatif Direktörü Darren Wright ise kampanyayı şu sözlerle açıklıyor: “Dijital olarak daha önce hiç olmadığımız kadar bağlantılı olduğumuz ancak kendimizi daha önce hiç olmadığımız kadar yalnız hissettiğimiz bir dönemde yaşadığımız söyleniyor. Bu, gerçekten korkutucu bir düşünce. Eclipse’in odağına bağlantılılığı alan marka stratejisiyle insanları kendilerini bu denli gizlememeleri, gerçekte oldukları kişiyi ortaya çıkarmaları ve biraz daha fazla paylaşmaları yönünde teşvik etmek istedik.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Eclipse Mint
  • Reklam Ajansı: Clemenger BBDO, Sidney
  • Yönetmen: Jeff Low
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.