Bağımsız reklam ajansları Çin’de buluşacak

60 ülkede faaliyet gösteren 75 ajanstan oluşan reklam ve pazarlama iletişimi network’lerinden ICOM (Bağımsız Reklam Ajansları) 2010 Dünya Toplantısını...

19.04.2010 - 00:00 | MediaCat

60 ülkede faaliyet gösteren 75 ajanstan oluşan reklam ve pazarlama iletişimi network’lerinden ICOM (Bağımsız Reklam Ajansları) 2010 Dünya Toplantısını 25-28 Nisan tarihlerinde Pekin’de gerçekleştirecek.

Toplantıya katılan ICOM üyesi reklamcılar, Çin’in olağanüstü gelişimini ve yeni dünya düzeni içindeki rolünü yine Çin’de tartışacaklar. 1929’dan bu yana yaşanan en büyük global ekonomik krizi de masaya yatıracak olan ICOM üyesi ajansların temsilcileri, krizin reklam sektörü, müşterileri ve sektörün profesyonelleri üzerindeki etkilerini ve kazandırdığı deneyimler üzerinde görüş alışverişinde bulunacaklar.

“2010 SIÇRAMA YILI OLACAK”

Toplantının evsahipliğini yapan Rayken Brand Communication’dan Mike Lau, 2010’un Çin astrolojisine göre “Kaplan Yılı” olduğunu belirterek, “Kaplan, enerji, macera ve gücü sembolize eder. 2009’da yaşanan ekonomik krizin de etkisiyle kabuğumuza çekilmiştik. Şimdi ise sıçrama yapma zamanı.” dedi.

ICOM’un 2010 Dünya Toplantısında, Advertising Age editörlüğünün yanı sıra AdAgeChina’nın da editör ve direktörü olan Normandy Madden, “Çin’de reklam yapmak” üzerine görüşlerini paylaşacak. Nokia’nın Güneydoğu Asya ve Pasifik’teki Online Satış ve Pazarlamasından Sorumlu Bölge Başkanı Chris Schaumann, mobil pazarlamadaki son gelişmelerle ilgili bilgi verirken, merkezi Pekin’de bulunan Stratejik Kurumsal İletişim Danışmanlığı Şirketi The Wolf Group’tan David Wolf, yeni dünya düzeni içinde Çin’in konumunu anlatacak.

Çin’in mercek altına alınacağı 2010 Dünya Toplantısı’na Türkiye’yi temsilen,  ICOM’un Türkiye’deki ajansı Fikir Merkezi’nin Eş Başkanı, aynı zamanda ICOM’un yönetim kurulunda Avrupa’yı temsil eden iki üyeden biri olan Meltem Gürler katılacak.

Toplantıya yönelik olarak Meltem Gürler “Bu toplantı tüm ICOM üyelerini çok heyecanlandırdı, Çin’e hep üretim üssü olarak bakıldı; bu elbette hala geçerli ama bir de Çin’in tüketen boyutu var ki, gitgide daha fazla dünyayı ve trendleri belirleyecek. İşte biz reklamcılar olarak, Çin’in bu tüketici tarafıyla ilgilenmeye gidiyoruz. Artık harcama gücü elde etmeye başlayan ve gitgide tüketmeyi öğrenen bu koca nüfusla dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ”  dedi.
ICOM’un 2007 toplantısı Fikir Merkezi’nin ev sahipliğinde İstanbul’da yapılmış ve hatta Icom üyesi reklamcılar hayran kaldıkları İstanbul için bir de çalıştay gerçekleştirmişler ve kampanya önerisi getirmişlerdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.