The Independent yüzünü yeniledi

Mart başı Ulusal Rezerv Bankası’nın sahibi Rus oligark Aleksander Lebedev tarafından 1 pounda satın alınan İngiliz The Independent gazetesi...

19.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Mart başı Ulusal Rezerv Bankası’nın sahibi Rus oligark Aleksander Lebedev tarafından 1 pounda satın alınan İngiliz The Independent gazetesi, yarın yenilenen yüzü ile satışa çıkıyor.

Gazetenin yeni genel yayın yönetmeni Simon Kelner’in bugün MeidaGuardian’a yaptığı açıklamaya göre, gazetenin yeni görünümü köklü bir tasarım değişikliğini içeriyor. Gazetenin okuyucuları ve reklamverenleri yeniden kendisine çekmesi bekleniyor.

Simon Kelner, bu ay başında Roger Alton’un görevi bırakmasının ardından göreve geldi. Gazetenin yeni tasarımı ve yeniden sunumu Lebedev tarafından yürütülen bir reklam kampanyası ile destekleniyor.

Öte yandan Lebedev Independent ve Independent Sunday üzerindeki kontrolü resmen ele geçirememiş olsada ağırlığı büyük oranda hissediliyor. Gazetenin yeni sahibi Lebedev, gelecek ay firmayı resmen Independent News & Media’dan almış olacak.

Gazetenin yeniden sunulması BMB reklam ajansı tarafından yapılan bir reklam kampanyası ile destekleniyor.

Lebedev, daha önce de İngiltere’de yayınlanan The Evening Standard gazetesini satın alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Lebedev 1 poundluk ödemenin yanı sıra ‘The Independent’ ve ‘The Independent on Sunday’ gazetelerinin bir yıl içinde ödenilmesi gereken 10 milyon dolarlık borçlarını da üstlenmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.