Babür Çelebi, Doğan Portal’ın CEO’su oldu

Babür Çelebi, Şubat 2008 tarihi itibariyle Doğan Portal ve Elektronik Ticaret AŞ'nin CEO'su oldu...

11.02.2008 - 09:38 | MediaCat

Babür Çelebi, Şubat 2008 tarihi itibariyle Doğan Portal ve Elektronik Ticaret AŞ’nin CEO’su oldu.

Mesleki kariyerine 1984 yılında Unilever-Türkiye’de başlayan Çelebi, 17 yıllık Unilever kariyerinde birçok ulusal ve uluslararası görev üstlendi. 7 yıl süre ile Elida Kozmetik Genel Müdürlüğü yaptıktan sonra 2003’te Ülker Grubu’na geçen Çelebi, Reklamverenler Derneği, Reklam Öz Denetim Kurulu, IAA, TIAK, BIAK, IAB gibi kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

Doğan Portal ve Elektronik Ticaret AŞ’de CEO görevini üstlenen Çelebi, D-Portal ve Elektronik Ticaret A.Ş. bünyesindeki tüm iştiraklerin kurumsal yapılandırılmaları, yönetimleri ve yeni yatırımların planlanması ve yürütülmesi konularında yönetim kuruluna bağlı olarak görev yapacak.


‘Hızlı değişim’

Çelebi dünyadaki iletişimin hızla değiştiğini ve gelecekte portal ve elektronik ticaretin yaşamımızda çok önemli bir yer tutacağına inandığını belirtti. İnternet mecrasındaki zamanın, yaşam zamanımızdan çok daha hızlı olduğunu söyleyen Çelebi, bu hıza ayak uyduramayanların eleneceğini belirtti. Halen dünyada ve ülkemizde en hızlı büyüyen mecranın internet olduğunu söyleyen Çelebi, iki yıl içinde dünyadaki reklam yatırımlarının en az yüzde 10’unun internet aracılığıyla olacağını ifade etti.
Çelebi , dünyada ve ülkemizdeki bu değişim sırasında Doğan Online grubunun bu mecrada da lider olmayı hedeflediğini söyledi.