Avea’ya yeni genel müdür

Türkiye'nin 3 GSM operatöründen biri olan Avea’da dün sürpriz bir ayrılık yaşandı. Görevinden ayrılan Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan'ın yerine...

11.06.2009 - 09:57 | MediaCat

Türkiye’nin 3 GSM operatöründen biri olan Avea’da dün sürpriz bir ayrılık yaşandı.

Görevinden ayrılan Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan’ın yerine özelleştirilmeden önce Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı olan Erkan Akdemir atandı. Akdemir, son olarak Cisco Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Cüneyt Türktan göreve getirildiğinde Avea’nın toplam cirosu 1 milyar 67 milyon TL, abone sayısı ise 6.1 milyondu. Bir yıl sonra şirketin abone sayısı 8 milyona, cirosu ise 1 milyar 259 milyon TL’ye çıktı.

Akdemir kimdir

1963 doğumlu olan Akdemir, Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Colorado Üniversitesi’nde telekom alanında master yaptı. Mesleki kariyerine Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda başladı, 2002-2005 arasında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda danışmanlık yaptı. Ayrıca, 2000-2002 arasında Telekomünikasyon Kurumu kurul üyesi olarak görevini yürüttü. 2002’den itibaren özelleştirme sonrasına kadarki dönemde Türk Telekom’da yönetim kurulu başkanıydı. Akdemir, 2006’dan bu yana da Cisco Türkiye’nin genel müdürüydü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.