Avea, ‘Türkiye’nin İşlemcisini’ Tasarlayanı ödüllendirdi

Avea, Türkiye'de teknoloji eğitiminde yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla düzenlenen...

10.10.2008 - 11:31 | MediaCat

Avea, Türkiye’de teknoloji eğitiminde yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla düzenlenen CPU Turkey 2008 yarışmasının ödül törenine ana sponsor oldu.

Türkiye’de bilişim sektörünün gelişimine ve Ar-Ge çalışmalarına destek veren Avea, gençlerin yanında yer alarak, onları teşvik etmeye devam ediyor.

CeBIT Bilişim Eurasia etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen “CPU Turkey 2008” yarışmasının ödül töreni Avea’nın ana sponsorluğunda hayata geçirildi. Türkiye’de teknoloji eğitiminde yaratıcılığı ve inovasyonu desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmanın finalistleri “Bilişim Sektöründe AR-GE ve Yenilikçilik” paneli ardından düzenlenen törende ödüllerine kavuştu.

“Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor” ana sloganı çerçevesinde hayata geçirilen CPU Turkey 2008 yarışmanın ödül töreninde bir konuşma yapan Avea Ar-Ge Direktörü Fuat Ertüzün, Türkiye’nin geleceği olan gençlerin yanında olduklarını ve özellikle Ar-Ge konularında onların yaratıcıklarını desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Tamamı “Türk Malı” Bilgisayar Geliyor
Ekim 2007’de başlayan ve Türkiye’deki üniversitelerden 103 çalışma grubunun katıldığı yarışmada finale kalan 18 tasarım, uluslararası arenada da ilgi çekmesine paralel olarak, yarışmacı üniversite öğrencilerine yurtdışından iş teklifleri geliyor. Öte yandan gelecek yıl düzenlenecek olan “CPU Turkey 2009” yarışmasına yeni bir kategori daha eklenerek, CPU’su, tüm çipleri ve işletim sistemi ile tamamen “Türk malı” olacak bir eğitim dizüstü bilgisayarı tasarlanması planlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.