AT&T Vodafone’u satın almayı planlıyor

Şirket süreci 2014'te tamamlamayı hedefliyor.

03.11.2013 - 15:30 | Ali Kuru

Uluslararası kaynaklara göre şirket satın alma sürecini 2014'te tamamlamayı hedefliyor.

Uluslararası kaynaklara göre, ABD’nin en büyük telekomünikasyon şirketi olan American Telephone and Telegraph Company (AT&T), Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olan Vodafone‘u satın almayı planlıyor.

Bloomberg‘in haberinde iki şirketin henüz resmi görüşmeleri başlatmadığı ifade ediliyor. Haberde, ABD’de doygunluğa ulaşmaya başlayan geniş bant internet kullanımı nedeniyle AT&T’nin Avrupa pazarına giriş yapmak istediği belirtiliyor ve satın alma sürecini 2014’ün ilk aylarında sonuçlandırmak istediğine değiniliyor. Bununla birlikte, Vodafone sözcülerinden Simon Gordon’ın şirketin satış konusunda AT&T ya da başka bir şirketle görüşmediğini ifade ettiği bilgisi de paylaşılıyor.

Reuters‘in haberinde ise AT&T Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Randall Stephenson’ın Avrupa’da mobil geniş bant yatırımları açısından büyük bir fırsat olduğu ve makul fiyatlı adaylar olması durumunda satın almalarla ilgilenebilecekleri görüşüne yer veriliyor. Haberde ayrıca, her iki firmanın da satın alma konusunda yorum yapmaktan kaçındığı belirtiliyor.

Kaynak: Bloomberg ve Reuters

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.