Asus, Sennheiser Communications’ı tercih etti

ASUS, çağrı merkezi için müşterileri ile çok daha iyi bir iletişimin yolunu açan...

20.10.2010 - 00:00 | MediaCat

ASUS, çağrı merkezi için müşterileri ile çok daha iyi bir iletişimin yolunu açan Sennheiser Communications’ın SH 330 model kulaklıklarını tercih etti. Çalışanların sağlığı koruyan Active Guard özellikli SH 330 model kulaklıklar, ASUS Müşteri Temsilcileri tarafından yapılan testler sonucunda çok sayıda kulaklık arasından tercih edildi. Sennheiser Communications’ın çağrı merkezlerine yönelik kulaklıkları Türkiye’de Bircom güvencesiyle sunuluyor.

ASUS Müşteri Hizmetleri, 20 kişilik personeliyle her ay 35 binin üzerinde iç ve dış çağrı karşılıyor. Çalışanlarının sağlık ve güvenliğine önem verdiklerine dikkat çeken ASUS Türkiye Müşteri İlişkileri Direktörü Alper Seber, “Bu nedenle kullanacağımız kulaklığın Active Guard özellikli bir model olmasına bilhassa dikkat ettik. İyi bir garson siz ona hatırlatmadan yemeğinizi zamanında ve doğru şekilde getirir. Gerektiğinde tabağınızı yeniler, içeceğinizi doldurur ve tüm bunları size varlığını hissettirmeden gerçekleştirir. İşte Sennheiser SH 330 da aynen bu şekilde ses kalitesi, ergonomisi ve hafifliği ile en iyi performansı sunuyor, çalışanlarımızın işine odaklanmasına katkı sağlıyor,” dedi.

Sennheiser Communications kulaklıklarını seçmelerinin ASUS’un global anlamda Türkiye’ye verdiği önemi gösterdiğini söyleyen Alper Seber, “ASUS Türkiye olarak verdiğimiz hizmetlerin odağına müşterilerimizi koyuyoruz. Bu anlamda müşterilerimiz ile birebir temasta olan çağrı merkezimiz için, kendi alanında bize benzeyen ve teknolojisini sürekli geliştiren Sennheiser markasını tercih ettik,” dedi. Tercihlerinde, yakından takip ettikleri Bircom’un satış esnası ve sonrasında sunduğu nitelikli hizmetin büyük bir etkisi olduğunun da altını çizen Seber, “Bircom çalışanlarının gerek kişiye özel sundukları hizmetler ve alternatifler, gerekse çözüm odaklı yaklaşımları bize tercihimizin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha kanıtladı. Gelişen farklı projelerimiz için Bircom ile ileride de yine birlikte çalışmaktan memnun olacağız,” dedi.

Bircom Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Safran, ASUS’la birlikte gerçekleştirdikleri proje öncesinde kapsamlı bir çalışma hayata geçirdiklerini belirtti: “Öncelikle ASUS Çağrı Merkezi’nin ihtiyaçlarını tespit ettik ve gereksinimlerini dinledik. Bu doğrultuda onlar için en uygun kulaklıklar olan Sennheiser SH 330 modelini önerdik. Test aşamasının ardından ASUS Çağrı Merkezi’ndeki tüm çalışanların kulaklıkları yenilendi. Kurulum sonrasında aldığımız geri dönüşler, ASUS Çağrı Merkezi çalışanlarının performanslarının, müşterilerinin ise memnuniyet seviyelerinin yükseldiğini gösterdi bizlere. Bircom olarak ASUS’la çalışmaktan büyük mutluluk duyduk.”