Astoria Alışveriş Merkezi’nin ödüllü resim yarışması ile çocuklar dünyayı boyuyor

Astoria Alışveriş Merkezi,İlköğretim öğrencileri arasında gerçekleştirmekte olduğu "Hayalindeki Dünya"...

14.10.2008 - 14:08 | MediaCat

Astoria Alışveriş Merkezi,İlköğretim öğrencileri arasında gerçekleştirmekte olduğu “Hayalindeki Dünya” konulu ödüllü resim yarışması ile çocuklara hem yetenek ve yaratıcılıklarını sergileme fırsatı, hem de değerli ödüller kazanma şansı veriyor.

“Astoria’da Sanat” etkinlikleri ile kentlilerin yaşam kalitesinin kültür ve sanat yoluyla yükselebileceği inancıyla bir modern sanatlar platformu oluşturarak, bir alışveriş merkezini ilk kez müze/galeri formatına dönüştüren Astoria Alışveriş Merkezi, şimdi de İstanbul çapındaki ilköğretim öğrencileri arasında düzenlediği resim yarışması ile çocukları sanatla kaynaştırıyor.

Astoria Alışveriş Merkezi’nin, “Hayalindeki Dünya” konulu resim yarışması iki kategoride gerçekleştiriliyor. İlk kategoride 1.2.3.4.5. sınıf öğrencilerinin ve ikinci kategoride 6.7.8. sınıf öğrencilerinin eserleri ayrı olarak değerlendirilmeye alınacak.

16 Eylül’den itibaren yapılmakta olan eser kabulü için, yarışmaya katılan her eserle birlikte, Astoria Alışveriş Merkezi Danışma Bölümü’nde veya www.astoria.com.tr adresinde bulunan Yarışmacı Katılım Formu’nun doldurularak gönderilmesi gerekiyor.

Her yarışmacının tek bir eserle katılabildiği, resim kağıdı üzerine çalışılacak olan, her türlü boya ve kalem kullanmanın serbest olduğu yarışmada, kullanılacak kağıdın kısa kenarının 35 cm’den ve uzun kenarının 70 cm’den büyük olmaması gerekiyor.

Eserlerin en geç 15 Kasım 2008 Cuma gününe kadar “Resim Yarışması” başlığı altında Astoria AVM, Büyükdere Cad. Astoria Kuleleri No: 127 Esentepe 34394 İstanbul adresine gönderileceği yarışmanın Seçici Kurul Değerlendirmesinin 17 Kasım-23 Kasım 2008 arasında uzman pedagog, ressam ve eleştirmenler tarafından yapılması planlanıyor.

Her bir kategori için ayrı birinci, ikinci ve üçüncü seçilecek olan yarışmada, ödül olarak birincilere Playstation 3, ikincilere Nintendo Wii, üçüncülere Playstation 2 hediye edilecek ve ödül töreni 29 Kasım 2008 tarihinde Astoria Alışveriş Merkezi’nde finalistlerin katılımı ile gerçekleştirilecek. Sonrasında dereceye giren eserler Astoria Alışveriş Merkezi içinde sergilenecek.

Astoria Alışveriş Merkezi’nin düzenlediği “Hayalindeki Dünya” resim yarışmasının sonuçları, 25 Kasım 2008 tarihinden itibaren “www.astoria.com.tr” web sitesinde yayınlanmaya başlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.