MediaCat

Ashoka girişimcileri destekliyor

Uluslar arası sosyal girişimciler kuruluşu olan Ashoka, 30 Nisan 2007 tarihinde The Marmara’da basın

Ashoka girişimcileri destekliyor

Uluslar arası sosyal girişimciler kuruluşu olan Ashoka, 30 Nisan 2007 tarihinde The Marmara’da basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Türkiye’nin iki yeni üyesine de Sosyal Girişimci Sertifikaları verildi.

Uluslar arası bir sosyal girişimciler kuruluşu olan ve 2004 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Ashoka, pozitif değişim sağlayacak projelere yatırım yapıyor. Düzenlenen toplantıda Ashoka Türkiye Temsilcisi Şeyda Taluk, Ashoka’nın dünyadaki ve Türkiye’deki konumu ile amaçları hakkında bir açıklama yaparak ‘Dünyanın çeşitli ülkelerinde desteklediği lider sosyal girişimcilerin başrıya ulaşması için gerekli ortamı sağlamaktadır. Türkiye’de özellikle fakirlikle mücadele, yerel kalkınma gibi alanlarda sosyal girişimciliğin önemi ve sosyal girişimcilerin olumlu katkıları göz ardı edilemez.’ şeklinde konuştu.

Ashoka Danışman Üyesi olan İbrahim Betil ve Ashoka Kurucusu Bill Drayton’ın da söz aldığı toplantıda Ashoka’nın yeni üyelerinden Uçan Süpürge’nin kurucusu Halime Güner ve Umut Işığı Kadın Kooperatifi’nin kurucusu Naşide Buluttekin ‘Sosyal Girişimci Sertifikası’ aldı.

1980 yılında kurulmuş olan, ismi Sanskritçe’de ‘Kederin Yokluğu’ anlamına gelen Ashoka, 62 ülkeden 1800 sosyal girişimciyle yoluna devam ediyor. Sosyal girişimcilere destek olan ve yatırım yapan kuruluş, bulunduğu ülkelerde genç nüfusun gelişimi ve eğitimi, çevre, sağlık, insan hakları, yurttaş girişimleri ve ekonomik gelişimler üzerinde çalışıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.