Arkadaşım Hoşgeldin birinciliğe yükseldi

3 Nisan'da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

04.04.2014 - 12:15 | MediaCat

Sosyal TV izleyicisi için yoğun ve duygusal bir haftayı ortaladığımız Perşembe gününde Arkadaşım Hoşgeldin uzun zamandır özlediği birincilik tahtını geri aldı. Çalıkuşu yeni yayın günü ile ikinci sırada yer alırken, matemi devam eden How I Met Your Mother günü üçüncü kapattı.

Bu Perşembeye “Perşembeyi anlamlı kılan tek şey #arkadasimhosgeldin” diyen kahkaha severlerin parmaklarında yükselen Arkadaşım Hoşgeldin damgasını vurdu.

6,525 kullanıcıdan toplamda 7,716 Tweet alan program yayılımda 7,756,875 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Geçen haftaki yayını Türk Sosyal TV izleyicisine ilaç gibi olan program bu haftada izleyicilerini hayal kırıklığına uğratmadı ve Ümit Besen’in konuk olduğu program yine kullanıcılardan övgüler aldı. Saat 23.00’te 3,673 Tweet ile tepe noktasını gören yayında ‘Bir çağrıda bu kadar geliyorsanız hala umut var demektir’diyen Tolga Çevik’e Sosyal TV izleyicisi “Adamsın Tolga Çevik” ve “Fena mesaj çaktı” yorumları ile desteklerini gösterdi. Tolga Çevik, programına içerik üreten Sosyal TV izleyicilerinin yüzde 39’unu Çalıkuşu ile paylaşırken yüzde 12’sini Güldür Güldür ile, yüzde 5’ini de Kardeş Payı ile paylaştı.

Yayın gününün değişmesi ile Salıkuşlarının yüreğine su serpen Çalıkuşu, yeni yayın gününü ikinci sırada kapattı. #bugungunlerdencalikusu diyen Sosyal TV izleyicisi dizi boyunca #hayalevim, ve #feridevekamran etiketlerini parmaklarından düşürmedi. Kamuran ve Feride’nin hayallerindeki eve taşınmaları izleyiciler arasında mutluluk yorumlarına ve duygusal paylaşımlara sebep olurken karakterler arasında geçen “Kamran: Senden başkasına bakarsam 2 gözüm kör olsun Feride: Oyarım ki zaten ben o gözü” diyaloğu sıkça paylaşılıp gecenin esprisi olarak kabul gördü. Dizi boyunca en çok mention alan hesaplar @calikusukanald, @kanald, @eletrmen1, @evcenf ve @ozcivit olurken, tepe noktasını saat 20:00’de 1,194 Tweet ile yaptı ve bir saat aynı heyecan ve katılımla izleyicilerini Twitter’a kilitledi.

How I Met Your Mother’ın yasını tutmaya devam eden Türk Sosyal TV izleyicisi son bölümün etkisinden kurtulamadı. “HIMYM yazarlarının yaptığı şey neydi açıklayayım mı kısaca? Biz dokuz sene sarı şemsiyenin hikayesini izledik, iki dakikada mavi korna oldu.” yorumunun sıkça paylaşıldığı günde dizi üçüncü sırada yerini aldı ve 2,554 kullanıcıdan 2,781 Tweet alarak yayılımda 7, 449, 745 içli kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Dizinin bitmesine üzülenlerden, dizinin böyle bitmesine üzülenlere kadar birçok paylaşımın yapıldığı günde #himymfinale etiketi en çok kullanılan etiket oldu.

Seçim buhranını atlatan Sosyal TV izleyicisinin parmaklarında Survivor listemizde ilk beşteki yerine geri döndü ve günü dördüncü sırada kapattı. Zaytung’un “Her oy sayımından sonra farklı bir sonuç çıkan Yalova’da bir dahaki sayımlarda Survivor birincisi belirlenecek..” haberini espri olarak paylaşan izleyiciler, yarışmanın Cumartesi günü yayınlanacak bölümünden sahnelerin paylaşılması ile “Survivor’da 2 dilim pizza için maymun olma saati başlıor” diyerek meraklı bekleyişine başladı. Bir yandan ülke gündemi bu kadar karışıkken Survivor’ın bu kadar pazarlanıp tartışılması eleştiri alırken bir yandan da yarışmayı takip edenlerin yarışmacılar, ve özellikle Turabi ile ilgili yorumları paylaşımlarda yer aldı. Fırat Özdemir’in Tweet’i “Adamlar TV8’de Survivor tartışması yapıyolar, sanırsınız ki çok önemli bir ülke meselesi. Bu neyin kafası Acun ya?”  Top Tweet oldu.

Güldür Güldür bu Perşembe Fatih Ürek ve Lerzan Mutlu’nun konuk olduğu bölümü ile listemizi beşinci sırada kapattı.“Güldür Güldür’den sonra Arkadaşım Hoşgeldin. Oh süper” diyerek kahkahanın ısınma turlarını başlatan sosyal TV izleyicisi “Sen geçen ay kirayı ödeyemiyorum diye benden borç aldın. E bana yine kirayı ödemedin?” esprisini sıkça paylaştı. Kimileri Güldür Güldür’ü artık komik bulmadığı yorumlarını yaparken kimleri de hala kahkahanın yegane adresi olarak Güldür Güldür’ü gösterdi.#güldürgüldürshow ve #güldürgüldürizlerken etiketlerini en sık kullanıldığı yayında içerik üretenlerin yüzde 29’u aynı zamanda Arkadaşım Hoşgeldin için de içerik üretti.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 3 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.