Arby’s yaratıcı ajansını arıyor

Arby’s, yaratıcı çalışmalarını yönlendirecek yeni ajansını belirlemek için konkur açtığını duyurdu..

23.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Arby’s, yaratıcı çalışmalarını yönlendirecek yeni ajansını belirlemek için konkur açtığını duyurdu. 2004 yılından beri şirketin yaratıcı çalışmalarını yönlendiren, Omnicom Gruba bağlı Merkley+Partners’in ise konkura davet edilmediği belirtildi.

Nielsen’e göre, 2008’de Arby’s’in 140 milyon doların üzerinde olan medya harcamaları, 2009 yılında 128 milyon dolara geriledi. 2010’nun ilk yarısında ise markanın medya çalışmalarına, 50 milyon dolardan biraz daha fazla harcadığı söyleniyor. Dalls’ta bulunan danışmalık şirketi EBJ İnternational Consultants’ın, konkur sürecine denetmenlik yaptığı belirtildi.

Arby’s’in, bağlı olduğu Wendy’s, geçen hafta, 2009’un aynı dönemine göre ikinci çeyrekte, gelirin yüzde 4 oranında artış göstererek 877 milyon dolara ulaştığını belirten bir rapor sundu. Bunun öncesinde Arby’s’in, bu yılın ikinci çeyreğinde, 2009’un aynı dönemine göre zayıf bir performans göstererek gelirlerinde 28 milyon dolarlık bir düşüş olduğu söyleniyordu. 

Yıl sonuna kadar sonuçlanması bekleniyor
Arby’s’in müşteri ilişkileri başkanı Hala Moddelmog, Arby’s’in marka vizyonunun ve konumlandırmasının evrimi ile sonuçlanacak derin analizler ve müşteri araştırmaları yaptıklarını belirtti. Moddelmog, neredeyse tamamlanan bu çalışmalarla, en doğru zamanda marka konumlandırmaları ve mesajları için taze fikirler sunacaklarını belirtti.
Yılsonuna kadar tamamlanması beklenen konkur sürecinin, IPG’den İntiative tarafından yürütülen medya planlama ve satın alma çalışmalarını kapsamayacağı belirtildi.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.