Araba reklamlarının yeni dublörü

BLACKBIRD arabanızın ekrandaki yüzü olmaya hazır.

27.06.2016 - 16:33 | Arzu Nilay Kocasu

Araba reklamlarındaki temel sıkıntılardan birinin reklamı yapılan arabanın planlanan tarihte çekimler için hazır bulundurulması ve model revizyonu olduğunu söyleyen İngiliz görsel efekt ve teknoloji şirketi The Mill, sektördeki bu sıkıntıya el atarak Batmobil’den hallice bir “araba dublörü” geliştirdi: BLACKBIRD

Ürünlerinin başrolde olduğu reklam filmleri çekmek isteyen araba firmalarının reklamı yapılacak araba yerine kullanabilecekleri BLACKBIRD; programlanabilir elektrikli motoru sayesinde pek çok farklı aracın sürüş özelliklerini taklit edebilen, tek bir tuşla boyunu 122 santimetre ve enini 25,4 santimetre oranında ayarlayabilen etkili bir mühendislik meyvesi.

Reklam ajanslarının hayatını kolaylaştırmak üzere tasarlanan ve reklamverenlere arabalarını kullanmadan onun reklamını yapma fırsatı sunan bu teknolojinin tüketici cephesinde halihazırda reklamlarda tanıtılan ürünlerin gerçeği ne denli yansıttığından yana ciddi şüpheleri olan hedef kitleler için ne gibi yeni güvensizlikler yaratacağınıysa zaman gösterecek.

Kaynak: Techno Buffalo

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.