MediaCat

Aptallık ne güzel şey

Fanta’dan aptallığa övgü niteliğinde bir kampanya.

Aptallık ne güzel şey

Başarılarla dolu bir kariyeri şampiyonluklarla, madalyalarla süslemek, zirveye yerleşmek hatta efsane olmak büyük meseledir. Aptal olabilmek ve aptallığın tadını doya doya çıkarabilmek ise bambaşka bir mesele…

“Aptallar Harikadır” sloganıyla yayınladığı yeni reklam kampanyasında Fanta, tahmin etmesi zor olmasa gerek, varlıklarıyla hayatımıza renk katan aptallara saygılarını sunuyor. 72andSunny Amsterdam ekibinin doğru kişileri bulabilmek için yüzlerce videoyu izleyerek tasarladığı filmlerde aptallar, tıpkı başarılarıyla kitlelere ilham kaynağı olan sporcular gibi ağırlanıyor.

“Oyun Aşkına” adıyla hayata geçirilen ve insanları dünyayı daha eğlenceli kılma konusunda cesaretlendirme niyeti taşıyan kampanya yıl boyunca dijitalde ve açıkhavada (örneğin otobüs durağı gibi “sıkıcı” olarak tanımlanan mekânlarda) boy gösterecek. İlk etapta İspanya, Portekiz ve Norveç’te başlayan kampanya ilerleyen günlerde Almanya, İrlanda, Fransa, İsveç, Hollanda, Belçika ve Danimarka’ya da yayılacak.

Tüm araştırmaların dünyanın daha fazla amaçsız eğlenceye ihtiyacı olduğunu gösterdiğini söyleyen Coca-Cola Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kıdemli Pazarlama Başkan Yardımcısı Walter Susini, bu tarz eğlencenin insanları daha mutlu, daha sosyal ve daha yaratıcı kıldığını da ekliyor.

Kampanya oluşturulurken, Making Happy People kitabının yazarı Dr. Paul Martin ve Togetherness Movement Kurucusu Adam Wilder gibi eğlence uzmanlarıyla da işbirliği yapılmış. Dr. Martin, “Oyun eğlenmeden ibaret değil, aynı zamanda insan gelişimi için de gerekli. Bu denli etkili olmasının biyolojik bir açıklaması da var. Her daim fark edilmese de oyunun uzun vadede önemli faydaları var. Yeni deneyimler ve mental, fiziksel ve sosyal beceri edinmeye yönelik bir mekanizma. Eğlenceden ibaret değil, bizim için yararlı bir şey” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.