ANZ’den bankacılıkta eşcinsel açılım

Avustralya’da ATM’ler LGBTİ için renklendi.

24.02.2016 - 09:20 | Sultan Öncü Arslanoğlu

ANZ'den şubeleşmede eşcinsel açılım

Avustralya ve Yeni Zelanda’da faaliyet gösteren banka ANZ, bugünlerde kutlanan Mardi Gras’ya 10’uncu yılı şerefine sponsor olarak festivaldeki yerini yenilenmiş şubesi GAYNZ ile aldı.

Banka, Mardi Gras geçidinin konumlandırıldığı Sidney’in Oxford Caddesi’ndeki şubesini yeniden tasarlayarak, GAYNZ şubesine dönüştürdü. Şube içeriden ve dışarıdan tamamen yenilenerek LGBTİ kültürünün kutlamalarından esinlenip Barok yansımalarla tasarlandı. 48 saatte şubeye 16 duvar resmi yerleştirildi. Ayrıca iki ATM’de renklendirilerek GAYTM konseptine büründü.

Markanın Whybin/TBWA ile 2014 yılında uyguladığı ilk GAYTM kampanyası, Cannes’da Grand Prix’nin yanı sıra yedi Aslan’a layık görülmüştü. Oldukça ses getiren bu fikir, gelenekselleşerek, Mardi Gras için Oxford Caddesi’ndeki şubenin yanı sıra the George Caddesi ve Pitt Caddesi’ndeki şubelerin ATM’lerinin de renklendirilip GAYTM’e dönüştürülmesini sağladı.

Ayrıca #GAYNZ etiketiyle atılan her tweet’e gökkuşağı emojisinin eşlik etmesiyle ANZ, Twitter ile özel emoji ortaklığı yapan ilk marka oldu.

Kaynak: Adnews

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.