Ankara’ya yeni logo

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bazı etkinliklerinde kullandığı ''Gülen Ankara Kedisi'' temalı logo tasarımı...

17.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bazı etkinliklerinde kullandığı ”Gülen Ankara Kedisi” temalı logo tasarımı, Büyükşehir Belediye Meclisinin olağan toplantısında kabul edildi.
 
Belediye Başkanlığı Binası Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kucağına aldığı Ankara Kedisini bir süre sevdi.
Daha sonra okunan komisyon kararında, Ankara Büyükşehir Belediyesinin ambleminin mahkeme kararıyla iptal edildiği hatırlatılarak, yapılan etkinliklerde belediyeyi sembolize eden bir logonun bulunmadığı belirtildi.
 
Kararda, logonun bazı etkinliklerde halkın beğenisine sunulduğu ve olumlu tepkiler alındığı vurgulanarak, ”Ankara kedisinin kendine has mavi ve kehribar sarısı gözlerini, şehrimizin genç ve dinamik nüfusunu temsil eden bir yazı stilini ve Türk misafirperverliğini simgelemesi açısından da tebessümü kullanılması hedeflenmektedir. Daha önce tanıtımı yapılan logonun kullanım şekilleri kitapçığında yer alan tasarımın değişik versiyonlarının Ankara tanıtım logosu olarak kullanılması komisyonca uygun görülmüştür” denildi.
 
Kaynak: Gazeteport

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.