Amerikalı öğrencilerin en sevdiği markalar

Amerika’da geleneksel olarak yapılan bir marka araştırmasına göre Amerikalı öğrenciler

05.10.2007 - 17:11 | MediaCat

Amerika’da geleneksel olarak yapılan bir marka araştırmasına göre Amerikalı öğrenciler Apple’a, Target’da alışveriş yapmaya ve Facebook kullanmaya bayılıyorlar.

Sporda daha iyi olmayı, internette sörf yapmaktansa daha çok tv, daha çok YouTube vidyosu izlemeyi ama vidyoları yapan kişi olmamayı tercih ediyorlar.

Anderson Analitics, geleneksel olarak gelecek nesil liderler ve tüketiciler olacak üniversiteli gençlerle yaptığı üçüncü marka araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 18-24 yaş arasındaki gençlerin sevdikleri, nefret ettikleriyle marka eğilimlerini ve medya tüketimlerini ortaya koyuyor.

Sonuçlara göre Facebook erkeklere göre iki kat kadın kullanıcıya sahip. Geçen senenin birincisi MySpace ise kadınlarda ikinci sırada ama erkelerde 5. sıraya gerilemiş durumda. Bu da pazarlamacılara gençleri hedef alan sosyal networklerde erkeklerden çok kadınlara yönelmeleri gerektiğini anlatıyor.

Öğrencilerin yüzde 17’si ise Apple diyor. Apple, iPhone ve iPod markalarıyla sıralamalarda yer alıyor. En popüler reklamlar arasında ise 6. sırada.