MediaCat

Amazon’dan MGM’e 9 milyar dolarlık teklif

Amazon, medya şirketi MGM’i satın almak için kolları sıvadı.

Amazon’dan MGM’e 9 milyar dolarlık teklif

Variety’de yer alan bir habere göre Amazon, Hollywood’un önemli film stüdyolarını bünyesinde barındıran medya şirketi MGM‘i 9 milyar dolara satın almak için birkaç haftadır şirketle görüşmeler gerçekleştiriyor. Basına sızan bilgiler ise Amazon’un bu girişimindeki ciddiyetini ortaya koyar nitelikte.

Amazon ve MGM arasındaki görüşmelerin Amazon Studios ve Prime Video Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins tarafından, doğrudan Anchorage Capital’in büyük bir MGM hissedarı olan MGM Yönetim Kurulu Başkanı Kevin Ulrich ile düzenlenmiş olması dikkat çekiyor. Kulislerde başka teknoloji şirketlerinin de Aralık ayından bu yana yeni bir alıcı arayan MGM’i satın almak için girişimlerde bulunduğu ancak teklif edilen en yüksek miktarın 5 milyar dolar civarında olduğu da konuşuluyor.

Aslan logosu ve neredeyse bir asırlık geçmişiyle Hollywood’un en ünlü stüdyolarından MGM’in Amazon tarafından satın alınmasının, şirketin Prime Video hizmetini geliştirme ve daha geniş kitlelere yayma yolunda önemli bir adım olduğu şüphesiz. Son açıklanan verilere göre dünya çapında 200 milyona ulaşan Amazon Prime üyelerinin 175 milyonu geçtiğimiz yıl Prime Video hizmetinden yararlandı. MGM’in stüdyolarıyla birlikte geniş film ve dizi arşivinin Amazon’un eline geçmesi ise şirketin hizmetini streaming platformları arasındaki rekabette daha güçlü bir konuma taşıyabilir.

Amazon ve MGM temsilcileri şimdilik konu hakkındaki sessizliklerini koruyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.